Zaduszkowy Koncert Wspomnień „Ocalić od zapomnienia”

Zaduszkowy Koncert Wspomnień „Ocalić od zapomnienia” odbył się 23 listopada 2023 roku w Młodzieżowym Domu Kultury. Celem koncertu było upamiętnienie twórczości wybitnych polskich artystów. W wydarzeniu wzięli udział wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie, województwa podkarpackiego, studenci z Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W programie koncertu usłyszeliśmy m.in. utwory Czesława Niemena, Anny Jantar, Andrzeja Zauchy Kory Jackowskiej, Krzysztofa Krawczyka, Jerzego Połomskiego, Witolda Paszta oraz piosenki, do których teksty napisali Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski. Była to muzyczna podróż – spotkanie poza czasem i przestrzenią, zarówno z talentem artystów, kompozytorów, autorów tekstów, którzy odeszli, jak i z miłośnikami muzyki, dzięki którym nigdy owe talenty nie odejdą w niepamięć.
Podczas koncertu ukazano piękno obecne w poezji, nutach, głosach, we wszystkim, co tworzy niezapomniane melodie.
W koncercie wystąpili: Marta Bujalska, Patrycja Chmiel, Diana Ciecierska- Sudoł, Natalia Ciecierska, Piotr Furgał, Marcelina Gamracy, Laura Gortat, Michalina Grzybowska, Elena Jakubiec, Ola Kędra, Kamila Mokrzycja, Kinga Paszek, Bartek Piwowar, Maksymilian Stalec, Kamila Szeliga, Paulina Wziątka.
W chórkach: Antonina Biały, Gabriela Fortuna, Piotr Furgał, Marcelina Gamracy, Kinga Gurgul, Patrycja Nawojska, Izabela Kowalik, Sabina Kułak, Łucja Niedbała Maksymilian Stalec, Urszula Szwab, Dominika Świder, Wiktoria Wadas, Julia Walczyna, Judyta Wilk,
Instrumenty klawiszowe: Nikodem Ziółkowski, Łukasz Pachel
Gitara i Gitara basowa: Mateusz Garbacz, Maksymilian Tyl
Perkusja: Bartosz Jakubiec, Oliwier Monticolo
Perkusjonalia: Michał Świerczek
Saksofony: Piotr Kwolek Mateusz Oleniacz, Marcin Stasik
Trąbki: Marcin Kogut, Marcin Praisnar
Opiekę muzyczną nad całością objął: Nikodem Ziółowski
Aranżacja i przygotowanie chórków: Ewa Siembida-Jachym
Dźwięk: Dominik Uchman
Światła: Robert Lisiewicz
Plakat: Dorota Opałka
Pomysł i reżyseria: Iwona Josse-Jakubiec
Prowadzenie: Patrycja Chmiel i Bartek Piwowar
Pomoc organizacyjna : Edyta Śliwa, Magdalena Sierżęga
Foto: Paweł Olearka
Realizacja filmu: Elżbieta Chom
Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Rzeszowa.
Patronat medialny: Radio Via, Polskie Radio Rzeszów, TVP 3 Rzeszów, Gazeta Codzienna “NOWINY”, RESinet Rzeszowski Portal Informacyjny, Kurier Rzeszowski.