Wydarzenie: Pokaz spektaklu Pokaz spektaklu “Anatomia zdarzeń. Kieszenie pełne wspomnień. w reż. Joanna Gerigk w wykonaniu Latającego Teatru Kantorowi
Nazwa wydarzenia: Pokaz spektaklu “Anatomia zdarzeń. Kieszenie pełne wspomnień. reż. Joanna Gerigk
Data: 16 listopada 2024 r.
Miejsce: Centrum Młodzieży w Rzeszowie, ul. I.Osmeckiego 51, Rzeszów
Godzina: 18:00
Spektakl Latającego Teatru Kantorowi pt. “Anatomia zdarzeń. Kieszenie pełne wspomnień” w reżyserii Joanny Gerigk, to wyjątkowe w formie i w treści przedstawienie teatru nurtu offowego. Ważne i poruszające, że prezentowane będzie w okresie zaduszkowym. Przywołane opowieści, wspomnienia o najbliższych, którzy już odeszli i historie własne aktorów, stają się pretekstem do refleksji i wspomnień widzów. Zatrzymują czas, żeby czerpać siłę z przeszłości i móc dalej pięknie żyć. To utkana ze wspomnień, uniwersalna opowieść pokolenia ludzi urodzonych w drugiej połowie XX wieku. Spektakl powstał w Rzeszowie latem 2023 r i odwołuje się także do doświadczeń i wspomnień związanych z miastem. Po spektaklu odbędzie się spotkanie twórców spektaklu z widzami, będące swoista lekcją teatralną, podczas której artyści podzielą się swoimi doświadczeniami, odkryją sekrety pracy nad spektaklem oraz opowiedzą o swoich sposobach na poszukiwania i inspiracjach twórczych. To także możliwość spotkania i wymiany wrażeń widzów i aktorów.
Obsada: Grażyna Tabor, Monika Adamiec, Anna Jamrozek-Sowa, Monika Nitkiewicz-Mitrut, Karina Góra, Marcin Woszczewski, Przemysław Buksiński
Muzyka: Piotr Madura, Julian Maziarz
Scenografia i kostiumy: Barbara Wójcik-Wiktorowicz
Reżyseria: Joanna Gerigk
Po spektaklu “Anatomia zdarzeń. Kieszenie pełne wspomnień” w dniu 16.11.2024 r. ok. godz. 19:30 odbędzie się spotkanie twórców spektaklu z widzami, będące swoista lekcją teatralną, podczas której artyści podzielą się swoimi doświadczeniami, odkryją sekrety pracy nad spektaklem oraz opowiedzą o swoich sposobach na poszukiwania i inspiracje twórcze.
WSTĘP WOLNY
konieczna rezerwacja miejsc pod nr tel: 17 748 38 93
Pokaz spektaklu, przeprowadzone tuż po pokazie spektaklu spotkanie z jego twórcami, a także warsztaty teatralne dla młodzieży w dniach 15 i 17 listopada 2024 r. odbędą się w Centrum Młodzieży w Rzeszowie, ul. I.Osmeckiego 51, Rzeszów w ramach realizowanego przez Fundację na Szlaku Sztuk zadania “Rzeszów na Szlaku Sztuk 2024! – edukacja, muzyka, teatr” DOFINANSOWANEGO Z BUDŻETU GMINY MIASTA RZESZÓW
linki do wydarzeń w mediach społecznościowych:
WARSZTATY link do wydarzenia na FB https://fb.me/e/4eUCsQQR2
SPEKTAKL Link do wydarzenia na FB https://fb.me/e/27ovHze2J
W dniach 9-10 listopada zaprezentowane zostaną pokazy spektakli grup teatralnych oraz monodramów z województwa podkarpackiego. Na scenie Centrum Młodzieży w Rzeszowie przy ul. Osmeckiego 51 wystąpią: Teatr Fredreum (Przemyśl), Teatr „SAN” (Przemyśl), Młodzieżowy Teatr Tańca KOLAŻ (Jasło), Lidia Wiśniewska (Jarosław), Ustrzycki Teatr Dramatyczny (Ustrzyki Dolne), Teatr Kąt (Jarosław), Młodzieżowy Teatr Małych Form „ferment” (Dębica), Teatr Stacja CK Przemyśl oraz Wiktoria Skowron (Dębica). Pokazom spektakli towarzyszyć będą rozmowy z udziałem twórców, publiczności oraz jury: Bożeny Stasiowskiej-Chrobak, Ewy Mrówczyńskiej, Marka Kościółka i Przemysława Buksińskiego.
Program
9.11.2024 (sobota) / Centrum Młodzieży w Rzeszowie ul. Osmeckiego 51
- BLOK 1, godz. 09:00-13:30
„Stan Umysłu”, reż. Stan Krystyna Maresch-Knapek, Teatr Fredreum – Przemyśl
“J”, reż. Rafał Paśko, Teatr “SAN” – Przemyśl, wyk. Jagoda Adamiec
“Sinusoida”, reż. Dorota Dudys-Stasik, Młodzieżowy Teatr Tańca KOLAŻ – Jasło
„córka Ta matka”, reż. Paweł Sroka, wyk. Lidia Wiśniewska – Jarosław
- BLOK 2, godz. 14:30-18:30
„Nasz dramat erotyczny”, reż. Grażyna Kaznowska, Ustrzycki Teatr Dramatyczny – Ustrzyki Dolne
„Spaghetti i miecz”, reż. Paweł Sroka, Teatr KĄT – Jarosław
„Bez reszty”, reż. Dominika Migoń-Madura, Młodzieżowy Teatr Małych Form „ferment” – Dębica
- BLOK 3, godz. 19:00-21:15
„Na pełnym morzu”, reż. Rafał Paśko, Teatr Stacja CK Przemyśl
„Wychowana”, reż. Dominika Migoń-Madura, wyk. Wiktoria Skowron – Dębica
10.11.2024 (niedziela) / Centrum Młodzieży w Rzeszowie ul. Osmeckiego 51
13:00-14:00 „Pokój mojego dzieciństwa. Hommage dla Marii Stangret”, koncepcja reż. Paweł Passini, Latający Teatr Kantorowi (pokaz mistrzowski)
Na pokazy teatrów niezależnych w ramach Podkarpackich Konfrontacji Teatralnych wstęp wolny. Na spektakl „Pokój mojego dzieciństwa. Hommage dla Marii Stangret” obowiązują bezpłatne wejściówki, które odbierać można w Dziale Sprzedaży i Marketingu Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.
Wydarzenie realizowane jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Teatr pod auspicjami Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego. Program finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
19:00
14. Festiwal Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA 2024
30.09.2024 (poniedziałek)
godz. 10.00
„KULAWA KACZKA I ŚLEPA KURA” (5+)
Teatr Guliwer w Warszawie
miejsce: Centrum Młodzieży, ul. Osmeckiego 51
czas trwania: 60 min
Więcej na: https://www.facebook.com/teatrmaska.rzeszow
,,Manufaktura Przedsiębiorczości”, 26 września 2024 roku w Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab w godz. od 10.00 do 13.00. To spotkanie będzie doskonałą okazją do nawiązania cennych kontaktów, wymiany doświadczeń oraz inspirowania się wzajemnie do działania.
Cel wydarzenia:
Głównym celem jest inicjowanie zmian oraz promocja zaangażowania społecznego, stworzenie przestrzeni, w której młodzież, przedstawiciele władz lokalnych oraz biznesu będą mogli współpracować na rzecz wspólnego rozwoju a także opracowanie planu wzajemnej współpracy, który przyniesie korzyści dla każdej ze stron.
Autorski spektakl taneczny pt. „The Prince and his Rose” przygotowany przez Grupę Ekspresji Tanecznej Teatru Vacuum z II Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie opowiada historię miłości Małego Księcia do Róży, którą pokochał całym sercem, przekonany o jej niepowtarzalności.
Musical na podstawie bestsellerowego cyklu książek Ricka Riodana: ,,Percy Jackson i Bogowie”, o chłopcu, który dowiaduje się, że jest synem greckiego Boga Posejdona. Sztuka przygotowana przez młodzież anglojęzycznego teatru No Name theatre działającego przy 4LO w Rzeszowie