Zostań wolontariuszem WOŚP 2024 ze sztabem 6817 MDK Rzeszów- krok po kroku

Dziękujmy wszystkim zaangażowanym!!

Sp 25= 49 890.37

Związek Kynologiczny= 68 242,68

MDK= 239 116.26

suma 357 249,32 zł Dot.kwesty do puszek tekturowych Tegorocznych finał WOŚP przyniósł nam masę nowych doświadczeń. Co edycje nasz sztab rozwija się i usprawnia swoje działanie, podczas ostatniej niedzieli zarówno wolontariuszom jak i sztabowiczom nie znikał uśmiech z twarzy. Nie udałoby się nam gdyby nie zgranie zespołu i wielka chęć niesienia dobra w rytm oddychającym nieustannie płuc.

Zostań wolontariuszem WOŚP 2024 ze sztabem 6817 MDK Rzeszów- krok po kroku

Sprawy ogólne:

 • Masz trzy możliwości:
 1. możesz zbierać pieniądze do tradycyjnej skarbonki 
 2. możesz zbierać pieniądze w Internecie za pomocą eSkarbonki 
 3. lub możesz połączyć te dwie formy wsparcia — zbierać zarówno do tradycyjnej skarbonki, jak i do swojej eSkarbonki
 • Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz. To opiekun prawny musi założyć konto “Opiekuna wolontariusza”.
 • Wolontariusz, który nie ukończył 16-go roku życia, kwestuje w towarzystwie osoby pełnoletniej za zgodą Szefa Sztabu.
 • 15 grudnia 2023r. kończymy rejestrację wolontariuszy
 • Mamy ograniczoną liczbę wolontariuszy, dlatego proponujemy kwestować parami, trójkami – jedna osoba będzie zarejestrowana jako wolontariusz a kolejne osoby towarzyszące będą „Pomoc wolontariusza” – otrzymają identyfikator ze zdjęciem. 

 

KWESTOWANIE DO PUSZEK TRADYCYJNYCH W DNIU 28.01.2023

 1. Zgłoś się do Sztabu #6817

Osoba do kontaktu:  Magdalena Sierżęga 17 748 38 91, imprezy@mdk.erzeszow.pl

 1. Zapoznałeś/aś się z Regulaminem Wolontariusza,

https://static.wosp.org.pl/trunk/uploaded/sended/files/32final/regulaminy/regulamin_32._final_wolontariusz.pdf

 

 1. REKRUTACJA ON-LINE. Prosimy o zapoznanie się z instrukcją zawarta na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl
  1. Dostajesz od sztabu TOKEN indywidualny numer
  2. Rejestrujesz się na wosp.org.pl (podajesz swoje dane i dodajesz zdjęcie) 
  3. Po zalogowaniu na wosp.org.pl wpisujesz w wyszukiwarkę swój TOKEN. Wynikiem jest Twój sztab. Możesz się do niego zgłosić. 
  4. Zdecyduj o formie kwestowania – tylko puszka tekturowa czy puszka oraz
  5. Po przesłaniu zgłoszenia musisz poczekać na sprawdzenie jakości Twojego zdjęcia.
  6. Sztab skontaktuje się z Tobą w celu zweryfikowania poprawności Twoich danych (preferowany kontakt online).
  7. W ten sposób na wosp.org.pl/może zarejestrować się osoba pełnoletnia. Osoba niepełnoletnia TOKEN powinna przekazać swojemu opiekunowi.
  8. Wolontariusze, którzy kwestowali jako niepełnoletni w zeszłym roku, a w dniu rejestracji są pełnoletni – zakładają dla siebie nowe konto. W związku z tym, iż ich pesel już jest w bazie danych Fundacji WOŚP – istnieje konieczność wysłania emaila do fundacji z prośba o odblokowanie peselu (z wyjaśnieniem, że zgłasza się już osoba pełnoletnia, do tej pory rejestrowana poprzez konto opiekuna)
  9. Szef sztabu zatwierdza wolontariusza lub odrzuca (jeśli np. dane są niepoprawne)
  10. Sztab utworzy nową grupę na facebooku lub zmodyfikuje dotychczasową. Na grupie będą zamieszczane aktualne informacje dotyczące sztabu.
  11. Czekamy do połowy stycznia gdzie będziemy się kontaktować poprzez grupę i wyjaśniać szczegóły dotyczące finału

 

 1. TWOJA PRACA W DNIU FINAŁU
  W tym roku nasz sztab będzie mieścił się w
  Zespole szkół Gospodarczych
  Spytka Ligęzy 12
  35-055 Rzeszów

W dniu finału (i tylko w dniu) od około godz. 9.00 otrzymasz  swój identyfikator, puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba, która wrzuci pieniądze do tekturowej Skarbonki. 

Zbierasz pieniądze wyłącznie w dzień 32. Finału WOŚP, czyli 28 stycznia 2024 r. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych lub nie bierzesz udziału w Imprezie Zamkniętej organizowanej przez Sztab, nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.

Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. 

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, Twoja puszka kwestarska przemokła lub jest przepełniona, możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją puszkę do Sztabu

 

 

 1. ROZLICZENIE

Dopilnuj, aby puszka została wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Bardzo ważne jest, abyś własnoręcznie podpisał/a się pod tą kwotą na liście. Po rozliczeniu przez nas Twojego Sztabu – jeśli podałeś/aś numer telefonu, to otrzymasz od Fundacji wiadomość z potwierdzeniem kwoty, którą zebrałeś/aś do puszki kwestarskiej podczas finałowej zbiórki. 

 1. PODZIĘKOWANIE

Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki otrzymasz od Szefa Sztabu druk Twojego rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce, potwierdzenie zebranej do puszki kwoty, jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń o wolontariacie. 

Prosimy o cierpliwość – część rozliczeń uda nam się wypełnić przy Was, a część będzie dostępna kilka dni po finale.

 

 

 

 

Firmowa Puszka Stacjonarna

Czym jest Firmowa Puszka Stacjonarna?

Firmowa Puszka Stacjonarna to tekturowa puszka kwestarska, która przypisana jest do konkretnego Opiekuna (osoby odpowiadającej za zbiórkę prowadzoną do Sztabowej Puszki Stacjonarnej) i lokalu. Sztab WOŚP prowadzi nadzór nad prowadzoną kwestą (wydaje niezbędne materiały oraz rozlicza zbiórkę).
Zbiórka do Firmowych Puszek Stacjonarnych może odbywać się w dniach 10.12.2022 r. – 29.01.2023. 

Rejestracja Firmowej Puszki Stacjonarnej odbywa się poprzez zgłoszenie jej przez Opiekuna na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl (należy założyć konto na platformie, wybrać zakładkę Chcę Reprezentować Firmę, wybrać z listy Sztab i uzupełnić Formularz Elektroniczny).

 

Zapraszamy do kontaktu.

Celem zarejestrowania puszki jest pobranie numeru token – tel 17748 38 91 lub email imprezy@mdk.erzeszow.pl

 

Więcej informacji na : https://www.wosp.org.pl/wspieraj/firmy

eSKARBONKA

eSkarbonki wystartowały! 😍

Wolontariusze MDK Rzeszów
ZNAJDZIECIE JE W WASZYM PANELU WOLONTARIUSZA NA HTTPS://IWOLONTARIUSZ.WOSP.ORG.PL ❤️
 
 Nasza  sztabowa, ogólnodostępna dla każdego chętnego darczyńcy jest dostępna tutaj: https://eskarbonka.wosp.org.pl/nosazolyhu

AUKCJE ALLEGRO

Pierwsze, mniejsze “Aukcje Allegro” dla WOŚP już wystartowały! 😍 Nie martwcie się jednak – dopiero się rozkręcamy, z czasem pojawią się kolejne aukcje! 😁 A może macie coś co chcielibyście na taką aukcję przekazać? Kontaktujcie się z nami, przekażemy najważniejsze informacje

imprezy@mdk.rzeszow.pl lub tel. 17 748 38 91

 

Wszystkie nasze aukcje znajdziecie tutaj:

Przedmioty użytkownika PrzemekPodracki – Allegro