„Nie zagubić talentu”. Stypendia i nagrody dla młodzieży z Podkarpacia

25.10.2023 w Filharmonii Podkarpackiej przyznano stypendia i nagrody dla młodzieży z Podkarpacia. O stypendium za wybitne osiągnięcia artystyczne ubiegało się 198 uczniów. Uhonorowano 53 z nich, reprezentujących różne dziedziny sztuki – od instrumentalistów, tancerzy, wokalistów, plastyków po uczniów uzdolnionych literacko i w dziedzinie teatru. Z dumą informujemy, iż Teatr M.D.K, czyli Młode Dzielne Kuropatwy pracujący pod okiem Pani Moniki Adamiec oraz Zespół Pieśni i Tańca „Rudki” pracujący pod kierownictwem Tomasza Rożka zostali uhonorowani nagrodami za wybitne osiągnięcia artystyczne.
Gośćmi wydarzenia, obok marszałka Władysława Ortyla byli: wicemarszałek województwa Piotr Pilch oraz członek zarządu Anna Huk i wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr. Sejmik województwa reprezentowali wiceprzewodniczący Jerzy Cypryś oraz radna Monika Brewczak. Gościem gali była także podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.

„To wspaniale że wśród nagrodzonych są przedstawiciele różnych grup wiekowych, różnych rodzajów szkół, uczniowie reprezentujący tak wiele dziedzin sztuki oraz dyscyplin nauki. Cieszę się, że tak wielu młodych ludzi pragnie brać udział w olimpiadach i konkursach, które są wymagające, to pokazuje, jak jesteście utalentowani i pracowici. Serdecznie gratuluję” – powiedziała w czasie gali podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.

My składamy również WIELKIE GRATULACJE.