Festiwal “O Laur Rzecha” 2022 za nami

XIX Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych “O Laur Rzecha” – wyniki

16 listopada 2022 w Filharmonii Podkarpackiej odbyły się prezentacje konkursowe 16 grup tanecznych. Tancerzy oceniało międzynarodowe jury. Szczegółowe wyniki (zamieszczone poniżej) zostały odczytane na koncercie galowym o godzinie 18.00.
W koncercie wieńczącym Festiwal  zaprezentowali się laureaci prezentacji konkursowych, Dziecięcy Zespół Artystyczny „Uśmiech” oraz zespół T-8 z MDK Rzeszów.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej PROMOTOR przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury i Radą Młodzieży Rzeszowa

Dziękujemy, że byliście Państwo z Nami.
Tancerzom i choreografom gratulujemy pomysłowości, pracowitości i wytrwałości.

To był dzień pełen emocji – od śmiechu, aż po łzy wzruszenia.
Statuetki, nagrody finansowe, słodycze oraz pamiątkowe dyplomy zostały wręczone na scenie Filharmonii Podkarpackiej przez:
Panią Jolantę Kaźmierczak – Zastępcę Prezydenta Rzeszowa
Panią Annę Gargałę – prezesa Stowarzyszenia Wspierania Edukacji Artystycznej Promotor
Panią Justynę Stasiak – Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie.
Głos na scenie zabrała Pani Wiceprezydent oraz Oksana Ianiuk, kierownik zespołu MIRAŻ z Łucka. Układem “Niezwyciężony”, pokazującym realia wojennej codzienności, zespół wytańczył GRAND PRIX Festiwalu.

Festiwal Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów

Prezydent Rzeszowa Pan Konrad Fijołek objął patronatem honorowym nasze wydarzenie

O nasze bezpieczeństwo podczas prezentacji konkursowych, prób oraz całego koncertu zadbało Centrum Medyczne MEDYK w Rzeszowie, za co serdecznie dziękujemy.

Koncert wyreżyserowała Joanna Rzepka, choreograf zespołu T8