IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Na polską nutę” 2020- informacja dot. wyników

W tym roku na nasz Festiwal, odbywający sie w formie konkursu online, wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. Ponad 250 młodych wokalistów z całej Polski wysłało nagrania swoich wykonań, które realizowane były głównie w warunkach domowych.

Artystów ocenia jury w składzie:

Barbara Kotwasińska– ukończyła Akademię Muzyczną w Poznaniu na Wydz. Edukacji Artystycznej – specjalność rytmika. Od 35 lat pracuje z przedszkolakami, uczniami szkół muzycznych I i II st. , studentami oraz słuchaczami – choreografami Studium Polonijnego w Rzeszowie. Prowadzi różne projekty artystyczne związane z upowszechnieniem edukacji muzycznej oraz rytmiki wśród dzieci i młodzieży. Prezentuje artystyczne działania swoich uczennic na konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych w Polsce. Od 4 lat pełni funkcję wicedyrektora d/s muzycznych w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 im. K. Szymanowskiego w Rzeszowie.

Anna Charchut- ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie, Wydział Wychowania Muzycznego o specjalności dyrygentury chóralnej. Pracuje od wielu lat z chórem dziecięcym, prowadzi warsztaty chóralne, zajęcia z emisji głosu i zachowania na scenie. Angażuje się w realizację różnych projektów i kursów artystycznych. Jest dyplomowanym nauczycielem przedmiotów teoretycznych w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie.

Krzysztof Cwynar– polski piosenkarz i kompozytor, wielokrotny uczestnik Festiwali Piosenki Polskiej w Opolu, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie, Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz wielu Festiwali w Rosji, Bułgarii, na Litwie. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi i na Wydziale Wokalnym Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. Jest twórcą wielu piosenek, głównie swojego repertuaru, ballad, utworów kabaretowych, pieśni religijnych, o kresach, także kilkunastu spektakli i przedstawień muzycznych. Współpracował jako kompozytor z wieloma artystamim.in. Anną German, Ireną Santor, Krystyną Giżowską czy Jerzym Połomskim. Działacz społeczny. Laureat wielu nagród i odznaczeń m.in.  Srebrny Krzyż Zasługi i Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Nagrania wszystkich wokalistów, zostały wysłane do jurorów, którzy nadal dokonują oceny. Prace nad oceną są bardzo burzliwe stąd wyniki konkursu poznamy w najbliższych dniach, o czym poinformujemy na naszej stronie internetowej.