Finał konkursu plastycznego „Zagłada Żydów i pozytywne postawy wobec nich w czasie II wojny światowej” – Rzeszów, 22 marca 2019

22 marca 2019 r. w Małej Auli Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się finał konkursu plastycznego „Zagłada Żydów i pozytywne postawy wobec nich w czasie II wojny światowej”, zorganizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie dla uczniów szkół średnich.

Spotkaniu przewodniczył dr hab. Wacław Wierzbieniec, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierownik Zakładu Historii i Kultury Żydów. Referat połączony był z prezentacją multimedialną „Sprawiedliwi z Sambora”

Wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie i Zakład Historii i Kultury Żydów Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego dla uczniów klas VI – VIII, 3 klasy gimnazjum i klas licealnych uczestniczących w zajęciach kursów plastycznych organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie.

Tematem konkursu było przygotowanie plakatu dotyczącego zagłady Żydów lub pomocy niesionej ludności żydowskiej przez Polaków w czasie II wojny światowej.

Kategoria I
miejsce I  Iga Trzeciak