Święto Paniagi 2019

Jak co roku 3 -go maja odbyło się Święto Paniagi.

Dzień 3 maja w Rzeszowie tradycyjnie był świętowany nie tylko jako święto Konstytucji ale też jako Święto Paniagi – czyli ulicy 3 Maja, najstarszej ulicy w mieście (dawniej ul. Pańskiej, nazywanej przez mieszkańców Paniagą). W tym roku Święto Paniagi zostało zorganizowane po raz szesnasty, a motywem przewodnim była Chorwacja i miasto Split, z którym Rzeszów podpisał umowę o partnerstwie w 2018 roku.
Z okazji Święta Paniagi jak co roku na mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji kulturalnych, rozrywkowych i muzycznych oraz tradycyjnie już Jarmark Rękodzieła i Produktów Regionalnych.

***

W programie artystycznym wystąpili młodzi artyści z Młodzieżowegop Domu Kultury w Rzeszowie.

Dziecięcy Zespół Artystyczny “UŚMIECH” – zaprezentował się na scenie przy Fontannie multimedialnej. Dziewczynki zatanczyły:
  “Śpiochy” – Grupa C (6-8 lat)
  “Japoński ogród” – Grupa B (7-10 lat)

Natomiast przy scenie przy Radio Rzeszów zaśpiewały wokalistki z pracowni wokalnej Pani Dominiki Kindrat:
– Sylwia Myrda – “Biegnij przed siebie” (z rep. Ani Wyszkoni)
– Dominika Ficek 18 lat – “My boy” (z rep. Billie Eilish)
– Kornelia Kulczycka  – “Aleja gwiazd”