Festiwal “Samocvity” Lwów

26-28.10.2019Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „Impet“ uczestniczył w IX Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym „ Samocvity“ we Lwowie na Ukrainie.

Festiwal odbywał się w Miejskim Pałacu Kultury oraz Lwowskim Państwowym Pałacu Edukacji Estetycznej Młodzieży Studenckiej, a organizatorem było „Art Centrum „Antre“ ze Lwowa. W Festiwalu uczestniczyło 1300 tancerek i tancerzy (45 zespołów tanecznych) z Ukrainy, Niemiec, Polski, Litwy, Mołdawii i Białorusi.

Zespół „Impet“ zaprezentował się w kategorii nowoczesna choreografia i zdobył: III miejsce – grupa starsza i III miejsce – grupa młodsza. Nagrodzone choreografie to: “Zanim obmyje nas deszcz”, „A może by tak inaczej…”, „Twarze” oraz „Hanki”.

Choreografem Zespołu TFN „Impet” jest Bernadetta Wojtuń-Sikora.

Tancerki Zespołu „Impet“ miały okazję uczestniczyć w warsztatach ze współczesnych form tańca, prowadzonych przez Anastasis Kanaridis – choreografa i tancerza, Jurora programu telewizyjnego „Taniec z gwiazdami” w Grecji.

Dużą atrakcją Festiwalu był „Bal Galicyjski” w Pałacu Potockich, w którym wzięła udział reprezentacja Zespołu „Impet”. W ramach koncertu galowego, uczestnicy Festiwalu obejrzeli bardzo interesujący spektakl taneczny „Anna Karenina” w wykonaniu Dance Theatre School „GRACIA” z Niemiec.

W wolnym od wydarzeń artystycznych czasie, Zespół „Impet” zwiedzał i podziwiał piękny Lwów.