Imprezy Zewnętrzne

04.11.2024
19:00
“Glory Game” – spektakl dla widzów powyżej 16 lat.
Koncept i choreografia:Dominik Więcek
Kreacja i performance: kolektyw STICKY FINGERS CLUB w składzie: Daniela Komędera, Dominika Wiak, Dominik Więcek, Monika Witkowska oraz Natalia Dinges i Piotr Stanek
Opieka dramaturgiczna: Konrad Kurowski
Scenografia: Mateusz Mioduszewski
Kostiumy: Weronika Wood
Muzyka: Przemek Degórski
Reżyseria oświetlenia: Piotr Pieczyński
———————————————————————————————————–
Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.
Dofinansowano ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego pochodzących z funduszu promocji kultury w ramach programu “Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Organizator: Fundacja Teatr O.de.la
Współorganizator: Estrada Rzeszowska.
 
SONETY – WIEK HIPOCHONDRYKA
Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.
Dofinansowano ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego pochodzących z funduszu promocji kultury w ramach programu “Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
——————————————–
Tak o swej pracy piszą twórcy 
“Sonety miłosne” Szekspira zostały ujęte przez pryzmat delikatności i subtelności bohaterów zmagających się z hipochondrycznymi lękami. Wiek hipochondryka odnosi się do niepewnych czasów w których społeczeństwo usilnie szuka spokoju, ratunku i drogi do osiągnięcia wewnętrznego spokoju. Spektakl ma interdyscyplinarną formę w której spotykają się świat opery, tańca, pracy z obiektami i muzyką na żywo.
Spektakl o lęku, potrzebie troski, próbie odnalezienia ukojenia w panice otaczającej nas codzienności. Ubrana w wykwintną formę praca w połączeniu z autoironicznymi, humorystycznymi odniesieniami do panicznych lęków każdego bohatera stworzy rozwibrowany świat pełen lekkości i absurdu.
“Tereniu, daj mi trochę wody
i proszek bromowy,
bo czuję nadchodzący globus.”
Eliza Orzeszkowa, Nad Niemnem
Twórcy_czynie:
reżyseria Olga Bury
kostiumy/scenografia Marta Ożóg
muzyka Wioletta Fluda-Tkaczyk
występują
Mikołaj Karczewski
Sebastian Szumski
Wioletta Fluda – Tkaczyk
Produkcja/kooprodukcja/wsparcie:
Zdj. Piotr Jaruga
 
 

,,Manufaktura Przedsiębiorczości”, 26 września 2024 roku w Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab w godz. od 10.00 do 13.00. To spotkanie będzie  doskonałą okazją do nawiązania cennych kontaktów, wymiany doświadczeń oraz inspirowania się wzajemnie do działania.

Cel wydarzenia:

Głównym celem jest inicjowanie zmian oraz promocja zaangażowania społecznego, stworzenie przestrzeni, w której młodzież, przedstawiciele władz lokalnych oraz biznesu będą mogli współpracować na rzecz wspólnego rozwoju a także opracowanie planu wzajemnej współpracy, który przyniesie korzyści dla każdej ze stron.

 

 

„Alteracje” to tytuł spektaklu przygotowanego przez rzeszowską grupę artystyczną Bizarium Kolektyw. Uczniowie i absolwenci I LO w Rzeszowie tworzą spektakle nawiązujące do różnych dziedzin sztuki, nie ukrywają jednak, że najbliższy jest im teatr.
Więcej na :
 
Skip to content