09 września 2019 07:18 | Aktualności

Energiczny początek roku szkolnego 2019/2020 w MDK Rzeszów

Pierwsze dni września dla wielu uczniów to czas na rozpoczęcie kolejnego kroku edukacji, doskonalenia swoich umiejętności i zdolności. Dla uczestników zajęć MDK Rzeszów to czas nowych wyzwań artystycznych.

Z mocnym przytupem zakończylismy wakacje i rozpoczęliśmy wrzesień.

W pieknych okolicznościach przyrody zakończyliśmy wakacje "Koncertem nocy letniej". Charytatywna akcja odbyła się w piątek 30 sierpnia w "Retyradzie" w Rudnej Małej. Wzięli w niej udział wokaliści:

- z Pracowni Wokalnej Anny Olszewskiej: Karolina Małek z piosenką: "Co to jest czułość"

- z Pracowni Wokalnej Iwony Josse-Jakubiec: Michalina Grzybowska i Aleksandra Kędra

- z Pracowni Wokalnej Dominiki Kindrat: Elena Jakubiec i Kornelia Kulczycka

Zebrane w czasie wydarzenia datki zostały przekazane dla podopiecznych fundacji "Iskierka", która pomaga dzieciom z chorobą nowotworową

Sceneria wydarzenia była magiczna. Wokalistom akompaniował pianista a przepiękna "Retyrada", mieszcząca się w Rudnej Małej, pozwalała odczuć niesamowity klimat. Wokaliści wykonali romantyczne, melancholijne covery piosenek swoich ulubionych wykonawców.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i wdzięczni im, że tak chętnie pomagają osobom potrzebującym. Serdeczne podziękowania i gratulacje należą się również organizatorom tak szlachetnego wydarzenia.

Finał Lata z Radiem 2019 w Krakowie z udziałem wokalistki MDK Elenki Jakubiec.
Wokalistka Elena Jakubiec z Pracowni Wokalnej Dominiki Kindrat Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie wzięła udział w Wielkim Finale Lata z Radiem 2019 zorganizowanym w dniu 31 sierpnia na scenie Parku Jordana w Krakowie. Elenka - na specjalne zaproszenie - zaśpiewała piosenkę "Kołysanka dla Okruszka" oraz "Wieczorny walczyk".

Sukces wokalistki Anity Pitery na Słowacji.

W dniach 5-6 września we Vranowie Nad Topl'ou na Słowacji po raz 37. tradycyjnie odbył się Festiwal Zlatý Gaštan. Na zaproszenie organizatorów wzięli w nim  udział uczniowie Młodzieżowego Domu Kultury pracujący pod okiem nauczycieli: Anny Olszewskiej, Iwony Josse-Jakubiec oraz Dominiki Kindrat:
Weronika Połowniak
Joanna Wieszczek
Maksymilian Stalec
Wiktoria Grys
Marcelina Solarz
Anita Pitera

Podczas Festiwalu wokaliści śpiewali w dwóch rundach prezentując piosenki polskie i zagraniczne. Szczególnie interesującym i rozwijającym dla nich punktem programu były próby, podczas których pracowali z zespołem muzyków z Koszyc. Po ogłoszeniu werdyktu mogli również liczyć na uwagi jury i wyciągnąć wnioski do dalszej pracy nad sobą.

Wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica z Pracowni Wokalnej Dominiki Kindrat - Anita Pitera, która zdobyła II miejsce.

Narodowe Czytanie, już po raz ósmy zostało zorganizowane na terenie naszego miasta.

7 września w Parku Jedności Polonii z Macierzą  wraz z innymi zaproszonymi gośćmi Elenka Jakubiec przeczytała na głos wcześniej przygotowany fragment tekstu “Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego.

Imprezie towarzyszył także Piknik Rodzinny. Atrakcje nawiązywały bezpośrednio do tematyki czytanych utworów.

8 września odbył sie Piknik rodzinny w Ogrodach Bernardyńskich. Impreże uświetnił Dziecięcy Zespół Artystyczny "Uśmiech"

WOKALIŚCI MDK Z KONCERTEM NA RZESZOWSKICH BULWARACH

W dniu 8 września wokaliści Młodzieżowego Domu Kultury z Pracowni Wokalnej Iwony Josse-Jakubiec i Dominiki Kindrat wystąpili podczas pikniku integracyjnego Senioriada organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+ (ESPAR 50+).
Na scenie nad Wisłokiem usłyszeć można było:
Elenkę Jakubiec
Olę Kędrę
Maksymiliana Stalca
Michalinę Grzybowską
Anitę Piterę.
Wokaliści wykonali swoje ulubione piosenki i bawili publiczność dając przepiękny koncert dla zgromadzonej publiczności.

8 września odbył sie Piknik rodzinnyu w Ogrodach Bernardyński. Impreże uświetnił Dziecięcy Zespół Artystyczny "Usmiech"