Aktualności

09 listopada 2018 11:38 | Aktualności

Podsumowanie XI edycji Konkursu Plastycznego pn. „Bezpieczna droga do przedszkola i szkoły” w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie

 08 listopada 2018 r. w MDK Rzeszów odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji Konkursu Plastycznego pn. „Bezpieczna droga do przedszkola i szkoły”.


 

Konkurs „Bezpieczna droga do przedszkola i szkoły” organizowany jest już od 11 lat
i od samego początku odbywa się we współpracy ze Szkołą Języków

i Zarządzania Promar-International z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego
w Rzeszowie oraz Fabryką Reklamy TPM, którzy zawsze chętnie pomagają nam
w ocenie prac konkursowych oraz w ufundowaniu nagród.

Za co serdecznie dziękujemy.

 

 

 

inicjatorem konkursu jest Pani Antonina Dobrowolska. To ona 11 lat wpadła na pomysł, że poprzez prace plastyczne możemy poszerzać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przepisów panujących na drodze, ścieżkach rowerowych, przejściach dla pieszych.

 

Konkurs miał na celu uświadomienie przedszkolakom i uczniom szkół podstawowych potrzeby poznania zasad i przepisów w drodze do i z przedszkola/szkoły, wdrażanie szczególnej ostrożności w zachowaniu dzieci, jako uczestników ruchu drogowego, a ponadto propagowanie uczestniczenia w konkursach związanych z  bezpieczeństwem ruchu drogowego.


W programie imprezy, oprócz wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursu, wyróżnionym i opiekunom, odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej oraz pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. 
Dodatkową nagrod dla laureatów były warsztaty rękodzielnicze prowadzone przez Małgorzatę Gilarska oraz Agate Kwiatkowską - nauczyciele MDK Rzeszów.


Wśród zwycięzców znalazła się uczestniczka zajęć plastycznych prowadzonych przez Panią Elżbietę Ficek (MDK Rzeszów). Lena Drobot zdobyla I miejsce w kategorii wiekowej 7-9 lat.
Gratulujemy.

 
Partnerami i fundatorami nagród byli:
- Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie
- PROMAR Centrum Dydaktyczne
- TPM Fabryka Reklamy


Przeczytano: 293 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: