05 października 2018 08:53 | Aktualności

Laur Rzecha za nami - wyniki

XVI Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha 2018" zakończył się w środowy wieczór koncertem galowym.

Organizatorami już szesnastej edycji tej imprezy byli: Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie i Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej „Promotor”

- 2.10.2018r. Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Osmeckiego 51 w Rzeszowie.To tu odbył się Koncert Inauguracyjny, w którym wzięły udział zespoły zagraniczne: Zespół MIRAŻ z Pałacu Młodzieży Uczniowskiej w Łucku (Ukraina) oraz Taneczny Zespół DYNO z Miejskiego Domu Kultury Vranova nad Topl’ou (Słowacja). Uroczystość inauguracyjną uświetniły zespoły z MDK: Dziecięcy Zespół Artystyczny „UŚMIECH”, Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „IMPET” oraz wokaliści z pracowni wokalnej Pani Iwony Josse-Jakubiec (Michalina Grzybowska, Sandra Bulczyńska, Martyna Dudek, Wiktoria Grys)

- 3.10.2018r.  Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego przy ul. Chopina 30 w Rzeszowie.

W godzinach 13.30 – 15.20 odbyły się prezentacje konkursowe 17 grup tanecznych. Oceniało je międzynarodowe jury. Zespoły zaprezentowały się w trzech kategoriach wiekowych 7-11 lat, 12-15 lat, 16-24 lata.

Do Festiwalu zgłosiły się zespoły z Łucka (Ukraina), Vranova nad Topl’ou (Słowacja), Biłgoraja, Częstochowy, Kielc, Bydgoszczy, Morawicy i województwa podkarpackiego (Pysznica, Lesko).

W koncercie galowym o godz. 19.00 zaprezentowały się laureaci prezentacji konkursowych oraz tancerze z rzeszowskich zespołów tanecznych KORNELE (obecny Wicemistrz Polski oraz Mistrz Europy) oraz T-8 (obecny Mistrz Polski i wicemistrz Europy). W sumie na scenie zatańczyło około 400 tancerzy.

Wsparcia finansowego udzielił: Podkarpacki Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Rzeszowa.

Patronat medialny objęli:

- Polskie Radio Rzeszów

- Radio VIA

- Gazeta Codzienna NOWINY

- TVP 3 Rzeszów

- Portal RESINET

Więcej zdjęć już wkrótce, a w załączonym pliku znajdują się wyniki Festiwalu.

XVI Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych "O Laur Rzecha" Koncert Powitalny 2.10.2018r.