15 czerwca 2018 07:23 | Aktualności

Teatr FART MDK laureatem 39. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatru Młodych „Dziatwa” w Łodzi, który odbył się w dniach 23 – 26 maja br. pod hasłem „Młodzi na scenie”.

W festiwalu wzięło udział 16 amatorskich grup teatralnych, wybranych z ponad czterdziestu zgłoszeń. Skupiają one dzieci i młodzież od lat 6 do 16, działających w placówkach kultury, oświatowo-wychowawczych, organizacjach pozarządowych,   a także grupach nieformalnych.

Teatr FART przedstawił monodram „Pojedynek” wg tekstu Witolda Gombrowicza w wykonaniu Bartosza Rułki. Spektakl został gorąco przyjęty przez festiwalową publiczność, której ulubieńcem stał się Bartosz Rułka wykonawca „Pojedynku”.