Tak pięknie opisała nas TVP3 Rzeszów:

Sandra Bulczyńska z Sanoka wygrała międzynarodowy konkurs wokalny "Kasztanek" w słowackim Vranovie nad Toplą.

W konkursie wzieło udział 6 wokalistów z Polski (województwo podkarpackie) i 7 ze Słowacji (kraj preszowski).

Organizatorami imprezy byli Miejski Dom Kultury we Vranowie oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie. Obydwie instytucje współpracują ze sobą już od 8 lat. Występom na scenie towarzyszyła wystawa prac plastycznych zatytułowana "Nasi Sąsiedzi - Mój zielony świat".

W pierwszej części konkursu młodzi artyści śpiewali do podkładu muzycznego. W drugiej wystąpili wspólnie z profesjonalnym zespołem muzycznym "Funny People". Śpiewali w języku ojczystym, a także po angielsku i francusku.

Decyzją polsko-słowackiego jury, Grand Prix konkursu "Gastancek" zdobyła 14-letnia Sandra Bulczyńska z Sanoka. Zaśpiewała piosenkę Natalii Kukulskiej "Dłoń". Sandra zaczęła śpiewać w II klasie szkoły podstawowej, a od roku uczy się u Iwony Josse-Jakubiec w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Nagrodę Publiczności dostała 15-letnia Jana Tribulova.

Pierwszy konkurs "Kasztanek" odbył się w 2010 roku, jako wspólny projekt współpracy transgranicznej Miejskiego Domu Kultury we Vranovie nad Toplą i Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie. Tradycyjnie, przy okazji konkursu wokalnego, zaprezentowano wystawę prac plastycznych młodzieży z Kraju Preszovskiego i Województwa Podkarpackiego "Nasi Sąsiedzi".

Tagranie TVP 3 Rzeszów - tutaj