26 października 2017 14:07 | Aktualności

XV Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych "O Laur Rzecha" już za nami

W dniach 23-24 października gościlismy w Rzeszowie ok. 400 tancerzy z Polski, Ukrainy i Litwy na XV Miedzynarodowym Festiwalu Zespołów Tanecznych "O Laur Rzecha"

W trakcie Festiwalu, zespoły zaprezentowały się rzeszowskiej publiczności podczas dwóch koncertów. Pierwszy z nich odbył się 23.10.2017r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej MDK przy ul. Osmeckiego 51. W koncercie oprócz zespołów "Miraż z Łucka na Ukrainie i "Vakare" z Litwy zaprezentowali się młodzi artyści z naszego MDK-u, a byli to wokalisci z pracowni wokalnej Pani Iwony Josse-Jakubiec oraz zespoły taneczne "Uśmiech" oraz "IMPET.

Drugiego dnia Festiwalu odbyła się cześć konkursowa, w której zaprezentowało sie 21 zespołów, a oceniało je jury w składzie: Katarzyna Bryłka- przewodnicząca jury, Marta Mucha, Krystyna Błotnicka i ALi Kobielsky.

Dyplomy za udział otrzymały zespoły: ADA I z Biłgoraju, IMPULS II z Biłgoraju, PIRAMIDA oraz PIRAMIDA PRODUKCJA z Morawicy, KLEKS I z Krosna

Natomiast:

- WYRÓŻNIENIE otrzymał zespół „Kleks IV” z Krosna za układ „Mrówcze harce”

- WYRÓŻNIENIE otrzymał zespół „Impuls I” z Biłgoraju za układ „Latino party”

- WYRÓŻNIENIE otrzymał zespół „Strecz” z Krosna za układ „About friends”

- III MIEJSCE  otrzymał zespół „Miraż” z Ukrainy za układ „Zimowe zabawy”

- III MIEJSCE  otrzymał zespół „Foks” z Leska za układ „Sąsiedzi”

- III MIEJSCE  otrzymał zespół „Klaps” z Rzeszowa za układ „W szuwarach”

- III MIEJSCE  otrzymał zespół „Antidotum” z Częstochowy za układ „Milczenie”

- II MIEJSCE  otrzymał zespół „Arabeska Mini” z Lublina za układ „Zaczarowane opowieści”

- II MIEJSCE  otrzymał zespół „Arabeska Młodsza” z Lublina za układ „Zatrzymać czas”

- II MIEJSCE  otrzymał zespół „Vakare” z Litwy za układ „Cleaning service”

- II MIEJSCE  otrzymał zespół „DMT” z Bydgoszczy za układ „Connecting people?”

- II MIEJSCE  otrzymał zespół zespół „ADA I” z Biłgoraju za układ „Chmielu”

- Tytuł LAUREATA i I MIEJSCE  otrzymał zespół „Bieszczadzkie Żabki” z Leska za układ „Wystrzałowa kukurydza”

- Tytuł LAUREATA i I MIEJSCE  otrzymał zespół „Arabeska” z Lublina za układ „Puls życia”

- Tytuł LAUREATA i I MIEJSCE  otrzymał zespół „Vakare” z Litwy za układ „Pain”

Grand Prix otrzymał zespół „Miraż” z Łucka za układ „Kosmos”

Jury młodzieżowe, składające się z członków Rady Młodzieży Rzeszowa (Kasia, Nikola, Bartek i Kamil), swoją nagrodę przyznało Zespołowi "ANTIDOTUM" z Częstochowy

Serdecznie gratulujemy a na wspomnienia zapraszamy do naszej galerii, którą będziemy uzupełniac na bieżąco :)

Za wsparcie finansowe dziękujemy: Prezydentowi Miasta Rzeszowa Panu Tadeuszowi Ferencowi oraz Podkarpackiemy Kuratorowi Oświaty Pani Małgorzacie Rauch.

Za wsparcie medialne: TVP3 Rzeszów, Gazecie Codziennej "Nowiny" i portalowi "Nowiny24.pl" oraz Polskiemyu Radiu Rzeszów oraz portalowi Resinet.pl

XV Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych "O Laur Rzecha"