Aktualności

06 czerwca 2017 13:09 | Aktualności

CONSAVIA- Festiwal Musztry Paradnej

Już w najbliższą niedzielę 11 czerwca zapraszamy na I Festiwal Musztry Paradnej “Consavia”. Jest to pierwsza tego typu impreza w Rzeszowie.
 
Lewa, prawa, lewa, prawa, obrót i jeszcze raz ….– wiele godzin ćwiczeń orkiestry aby zaprezentować musztrę paradną. Oprócz chodzenia do rytmu i kontrolowania swojej pozycji w szyku, jeszcze trzeba grać! A to nie lada wyzwanie. Już wkrótce będzie można zobaczyć takie popisy orkiestr dętych w Rzeszowie. 11 czerwca 2017r. w niedziele odbędzie się I Festiwal Musztry Paradnej CONSAVIA. Forma imprezy będzie opierała się na prezentacji musztry paradnej przez zaproszone orkiestry.
Impreza rozpoczyna się o godzinie 15:30 na rzeszowskim Rynku, gdzie odbędzie się prezentacja zespołów, następnie ulicami Słowackiego, Szopena, Hetmańską w paradzie będzie przemarsz na Stadion Miejski (ul.Hetmańska 69) w Rzeszowie.
O godzinie 18:00 na murawie każda orkiestra wykona swoją musztrę paradną. Punktem kulminacyjnym będzie wykonanie przez wszystkie orkiestry utworu Skoda Lasky w ar. Jaromira Vejvody oraz Parady w ar. Stanisława Sowińskiego pod batutą dyrygenta Dziewczęcej Orkiestry Dętej – Pana Konrada Pascha, zagra razem ponad 300 muzyków. Wstęp na stadion jest bezpłatny.
Na CONSAVII zaprezentuje się sześć orkiestr dętych. Każdy z zaproszonych zespołów jest na swój sposób inny, orkiestra GRANDIOSO liczy sobie ponad 100 osób, są to aktualni Mistrzowie Europy 2016 w kategorii Parada Marszowa. Miejska Orkiestra Moderato z Warki jest srebrnym medalistą Europy w kategorii Musztra Paradna i Koncert Estradowy. Orkiestra z Dobrynina stawia na zabawę i dobry humor w swoim pokazie, czym zdobywa uznanie publiczności. Będzie również zespół zagraniczny, Orkiestra Wojskowa z Włoch, fenomenem jest to, że grając biegają. Swoją musztrę zaprezentuje również Orkiestra Szałamaistek i Zespół Mażoretek Incanto z WDK z Rzeszowa. Nie może zabraknąć musztry paradnej wykonanej przez gospodarza festiwalu – Dziewczęcą Orkiestrę Dętą z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie, ZS Nr 1 (VI LO) oraz WDK. Orkiestra składająca się z samych dziewcząt swoje umiejętności wielokrotnie prezentowała na licznych festiwalach krajowych i zagranicznych. Siedzibą zespołu jest ZS Nr 1 (VI LO) w Rzeszowie

Serdecznie zapraszamy!

Przeczytano: 546 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: