Aktualności

05 czerwca 2017 12:25 | Aktualności

Sukces wokalistów z MDK na XVII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca "Muszelki Wigier" w Suwałkach

W dniach 25-27.05.2017 odbył się  XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” w Suwałkach - jeden z najbardziej popularnych i cenionych festiwali.

Udział w wydarzeniu wzięło prawie ośmiuset wykonawców w wieku 6-25 lat z Polski i Europy min: z Wielkiej Brytanii, Austrii, Litwy, Ukrainy, Rosji oraz Gruzji.


Do ścisłego Finału zakwalifikowało się czworo wokalistów z MDK- Weronika, Karolina, Jakub i Dominik Połowniak.


Miło nam poinformować, że w kat. 14-16 lat Wyróznienie otrzymała Weronika Połowniak natomiast w kat.17-25 lat, III miejsce zajął Dominik Połowniak. 

Ich występy oceniali znakomici jurorzy, uznani w środowisku artystycznym kompozytorzy, wokaliści, choreografowie i pedagodzy. 


Festiwal uwieńczyła uroczysta gala, podczas której nastąpiła prezentacja laureatów, poprzedzona koncertem wspomnieniowym  honorującym pamięć znakomitych artystów: Adama Kreczmara, Jonasza Kofty i Jacka Janczarskiego. Udział w tym koncercie wzięli Weronika i Dominik Połowniak. 


Widzowie, którzy nie mogli zobaczyć koncertu laureatów i Koncertu Wspomnieniowego, będą go mogli zobaczyć w Telewizji Polskiej S.A.


Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Przeczytano: 500 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: