25 marca 2015 09:44 | Aktualności

Dębickie Srebrne Gryfy dla Zespołu T-8 i "Tradycja"

W dniach 21-22.03.2015r. w Dębicy odbył się VII Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "Złoty Gryf". Przez dwa dni na scenie prezentowały się zespoły tańca ludowego i zespoły form różnych.

Po obejrzeniu 16 zespołów w kategorii formy różne 7-12 lat, jury postanowiło przyznać:

Złoty Gryf - Exercise - Assamble Laila Arifulina Rzeszów
Srebrny Gryf- Mini Żabki - Bieszczadzki Dom Kultury - Lesko
T-8 - Młodzieżowy Dom Kultury - Rzeszów

Brązowy Gryf- Dziecięcy Teatr Tańca AleToNic - Samorządowe Centrum Kultury- Mielec
Smyk - ZSP nr 2 - Narciarska Szkoła Sportowa - Ustrzyki Dolne
Zespół Taneczny Fleks - Gminny Ośrodek Kultury - Czarna

Wyróżnienia otrzymały zespoły:
Regazze - Zespół Szkół - Jasienica Rosielna
Fameiki - MOK Dębica

W drugim dniu przeglądu prezentowały się zespoły tańca ludowego. W pierwszej kategorii wystąpiło 8 zespołów w 11 prezentacjach.

Wyróżnienia otrzymały następujące zespoły:

Zespół Pieśni i Tańca „Beskid” z Rzeszowskiego Domu Kultury Filia „Zwięczyca” za tańce lasowskie w choreografii Karoliny Majdan, Zespół Pieśni i Tańca „Figielek II” z Gminnego Ośrodka Kultury w Borowej za lasowiaka w choreografii Agnieszki Adamczyk

oraz „Mali Mydlniczanie” z Klubu Kultury „Mydlniki w Krakowie za program pod tytułem „Smok wawelski” w choreografii Rafała Ślęczka.

Brązowego Gryfa przyznano ex aequo:

Zespołowi Tańca Ludowego „Małe Bandanki” z Ogniska Pracy Pozaszkolnej i Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Ustrzykach Dolnych i Zespołowi Tanecznemu „Tęczowa Gromada” z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu za „Taneczny jarmark” w choreografii Marzeny Gawrońskiej i Kazimierza Kąkola.

Zespołowi Tańca Ludowego „Tradycja” z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie jury przyznało Srebrnego Gryfa.

Natomiast nagrodę główną tj. Złotego Gryfa zdobył Zespół Pieśni i Tańca „Mali Świerczkowiacy” z Centrum Sztuki w Mościcach-Tarnowie.

Serdecznie gratulujemy!

T-8 i Tradycja w Dębicy