03 grudnia 2014 13:24 | Aktualności

Dwa wyróżnienia dla Zespołu "IMPET"!

W ostatnich tygodniach Zespół Taneczny Form Nowoczesnych "IMPET" brał udział w dwóch, dużych imprezach tanecznych w Mielcu:

22.11.2014  grupa I zespołu uczestniczyła w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Współczesnego,  w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu i zdobył Wyróżnienie.

Program  Festiwalu obejmował:

• Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego,
  • Warsztaty taneczne(taniec współczesny, technika ruchu, improwizacja w tańcu-abecadło tworzenia ruchu, contemporary,  contemporary jazz)
  • Spektakl „Uwikłani” w  choreografii i wykonaniu Natalii Madejczyk i Michała Łabusia – tancerzy Bałtyckiego Teatru Tańca.

W konfrontacjach uczestniczyły zespoły, teatry tańca, duety oraz soliści, wykorzystujący w swojej pracy elementy tańca współczesnego min. z Krakowa, Zabrza, Bytomia, Biłgoraja, Pyskowic, Krosna, Mielca, Rzeszowa, Łańcuta.

Zespół „Impet” zaprezentował choreografie:   „Pomiędzy światłem a cieniem” i „Spieszy mi się”.

28.11.2014  grupa II zespołu uczestniczyła w XIII PRZEGLĄDZIE  ZESPOŁÓW TANECZNYCH „PASIKONIK” – w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Przegląd miał charakter  międzywojewódzki. Wystąpiły zespoły taneczne min. z Kielc, Sandomierza, Staszowa, Połańca, Krosna, Mielca, Dębicy, Jasła, Rzeszowa, Stalowej Woli.

Zespół  zdobył Wyróżnienie w  kategorii układy taneczne(inscenizacje i etiudy taneczne) w grupie wiekowej  13-18 lat. Zaprezentowane choreografie to:  „Zaklęte”  i  „Jak rzeka”.

Gratulujemy tancerkom oraz choreografowi Zespołu, Pani Bernadecie Wojtuń-Sikora!