Aktualności

22 października 2013 09:36 | Aktualności

XI Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha 2013”.

 

logo_laur_2013.jpg

XI Międzynarodowy Festiwal Zespołów Tanecznych
„O Laur Rzecha” 23 – 24.10.2013r.

 

WYNIKI XI Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”

Komisja w składzie
1. Katarzyna Bryłka – przewodnicząca Jury
2. Marta Mucha
3. Viera Machkova
4. Krystyna Błotnicka

oceniła 13 prezentacji i wytypowała:

W kategorii wiekowej 16 – 24 lata
- III miejsce – Zespół BLUES z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Małopolskim
- III miejsce – Zespół DYNO SENIOR z Miejskiego Domu Kultury we Vranovie nad Topl’ou (Słowacja)
- II miejsce – Zespół STRECZ z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
- tytuł laureata i I miejsce Zespół FENIKS ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie

W kategorii produkcja:
- tytuł laureata i I miejsce - Zespół GRACJA z Powiatowego Zespołu Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie

W kategorii wiekowej 12 – 15 lat
- III miejsce - Zespół DYNO JUNIOR z Miejskiego Domu Kultury we Vranovie nad Topl’ou (Słowacja)
- III miejsce - Zespół MAŁA PARADA z Centrum Kultury w Jędrzejowie
- II miejsce - Zespół KLEKS I z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
- II miejsce -Zespół BIESZCZADZKIE ŻABKI z Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku 
- tytuł laureata i I miejsce - Zespół SOUL DANCE JUNIORZY ze Szkoły Tańca i Ruchu "Soul Dance" z Dębicy

W kategorii wiekowej 7 – 11 lat
- III miejsce - STUDIO BALETOWE LAILI ARIFULINY ze Spółdzielczego Osiedlowego Domu Kultury w Rzeszowie
- II miejsce - Zespół MINI SOUL DANCE ze Szkoły Tańca i Ruchu "Soul Dance" z Dębicy 
- tytuł laureata i I miejsce - Zespół MINI ŻABKI z Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku 


ZDJĘCIA 23.10.2013r. - tutaj

ZDJĘCIA 24.10.2013r. - tutaj

Zdjęcia 24.10.2013 - portal rzeszow4u.pl - więcej

 

PLAN  PREZENTACJI  24.10.2013r.

 11.45 - 12.00 Rozpoczęcie Festiwalu

 

Kat. wiekowa 16-24 lata  12.00 – 12.20

 „STRECZ” Krosno-  „Losing”

„DYNO”  Vranov n. Topl’ou-  „Sila svedomia”

„BLUES” Sędziszów Młp.-  „Dancing Feet”

“FENIKS” Kraków- “Secretum invicta”

 

Kat. produkcja  12.20 – 12.30

 “GRACJA”  Łańcut-  “Królestwo Narni”

 

Kat. wiekowa 12-15 lat  12.30 – 13.00

  „MAŁA PARADA” Jędrzejów- „Królewna Śnieżka i Łowca”

 „BIESZCZADZKIE ŻABKI” Lesko- „W świecie koralików”

„DYNO Junior” Vranov n. Topl’ou- “Love story in the hell”

 “KLEKS I” Krosno- “Blackbirds”

  “SOUL DANCE Juniorzy”- “ Nowy gatunek”

 

Kat. wiekowa 7-11 lat 13.00 – 13.20

  „MINI ŻABKI” Lesko- „Krecikowy los”

 „Studio Baletowe Laili Arifuliny” Rzeszów- „Pudelki”

 „MINI SOUL DANCE” Dębica- „Love story na grządce marchewki”

Zakończenie prezentacji konkursowych


INFORMACJA

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej „PROMOTOR” i Młodzieżowy Dom Kultury
w Rzeszowie są organizatorami XI Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”, który odbędzie się w dniach 23-24.10.2013r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Osmeckiego 51 i w Regionalnym Centrum Widowiskowo-Sportowym przy ul. Podpromie 10 w Rzeszowie.

Impreza dofinansowana ze środków:

- Podkarpackiego Kuratora Oświaty,

- Prezydenta Rzeszowa.

Celem festiwalu  jest prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, a także popularyzacja zespołowych form tanecznych, ich walorów artystycznych i wychowawczych.

W Prezentacjach Konkursowych (24 października 2012) weźmie udział 13 grup tanecznych z Polski (Lesko, Nagawczyna, Dębica, Krosno, Kraków, Jędrzejów, Łańcut, Sędziszów Małopolski, Rzeszów) i Słowacji (Vranov nad Topl’ou).  Na scenie zaprezentuje się 234 tancerzy w trzech kategoriach wiekowych 7-11 lat, 12-15 lat oraz 15-24 lata.

  1. TS DYNO JUNIORZY – Miejski Dom Kultury - Vranov nad Topl’ou (Słowacja)
  2. TS DYNO SENIORZY – Miejski Dom Kultury - Vranov nad Topl’ou (Słowacja)
  3. MINI ŻABKI – Bieszczadzki Dom Kultury – Lesko
  4. BIESZCZADZKI ŻABKI  - Bieszczadzki Dom Kultury – Lesko
  5. STUDIO BALETOWE LAILI ARIFULINY – Spółdzielczy Osiedlowy Dom Kultury „Nowe Miasto” – Rzeszów
  6. MINI SOUL DANCE – Szkoła Tańca i Ruchu „Soul Dance” – Nagawczyna
  7. SOUL DANCE JUNIORZY - Szkoła Tańca i Ruchu „Soul Dance” – Dębica
  8. Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny KLEKS I – Regionalne Centrum Kultur Pogranicza – Krosno
  9. Zespół Tańca Współczesnego STRECZ – Regionalne Centrum Kultur Pogranicza – Krosno
  10. BLUES – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury – Sędziszów Małopolski
  11. MAŁA PARADA – Centrum Kultury - Jędrzejów
  12. FENIKS - Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży - Kraków
  13. GRACJA - Powiatowy Zespół Ognisk Pracy Pozaszkolnej - Łańcut

Program Festiwalu:

  • 23 październik 2013r. – przyjazd zespołów zagranicznych, prezentacja ich dorobku artystycznego na Sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie

Godz. 18.00 – koncert inauguracyjny

Podczas koncertu na scenie zaprezentuje się około 100  tancerzy.

 

  • 24 październik 2013r – Regionalne Centrum Widowiskowo – Sportowe  ul. Podpromie 10 w Rzeszowie

Godz. 11.30-13.30 – prezentacje konkursowe

Godz. 18.00 –ogłoszenie wyników i  Koncert Galowy

 

 

 

Patronat medialny nad imprezą objęli:

- Telewizja Polska oddział w Rzeszowie

- Radio „WAWA”

- Gazeta Codzienna "Nowiny"

- Portal Nowiny24.pl

 

Sponsor X Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Tanecznych "O Laur Rzecha":

- Polska Spółka Gazownictwa oddział w Rzeszowie.

 

 Wstęp na Koncert Inauguracyjny oraz Koncert Galowy jest WOLNY.

 

 

Przeczytano: 2635 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Załączniki:

Logo [401.13 KB]