02 września 2013 08:21 | Aktualności

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu 2013

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci Szkół Podstawowych miasta Rzeszowa na Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu i Europejski Dzień Bez Samochodu. Jak co roku akcja trwa od 16 do 22 września. W ramach tej kampanii społecznej MDK w Rzeszowie przygotował dwie imprezy. Pierwsza z nich „ROWEROWY  TURNIEJ dla Dzieci i Młodzieży” odbędzie się 18 września 2013 (środa). W tym dniu zapraszamy na godzinę 9.30 dzieci w wieku 9 – 13 lat na Miasteczko Ruchu Drogowego przy ul.Dojazd Staroniwa w Rzeszowie. Turniej będzie składał się z dwóch części: teoretycznej (dotyczącej przepisów, zasad poruszania się w ruchu drogowym) i praktycznej (przejazd rowerem po terenie miasteczka).  Dla najlepszych organizator przygotował nagrody.

Na zakończenie akcji – dnia 21 września 2013r. (sobota) odbędzie się RAJD ROWEROWY „Wiatr we Włosach”. Rajd prowadzący siecią rzeszowskich ścieżek rowerowych skierowany jest także do dzieci szkół podstawowych. Impreza rozpocznie się o godzinie 9.00 przy Młodzieżowym Domu Kultury przy ul.Osmeckiego 51. Następnie przez Aleję Wyzwolenia, Okulickiego, Wincentego Witosa,  Batalionów Chłopskich, Powstańców Warszawy, aż na Bulwary nad Wisłokiem.

Poniżej znajduje się regulamin imprezy oraz karty zgłoszeń.

Zapraszamy.