19 lipca 2013 14:43 | Aktualności

Wystawa prac plastycznych SLAVO ČUPILA – malarza, filozofa i pedagoga

Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na wystawę prac plastycznych SLAVO ČUPILA – malarza, filozofa i pedagoga.

Uroczyste otwarcie wystawy wraz z wernisażem odbędzie się 31 lipca 2013r. o godz. 12.00 w „Galerii pod Ratuszem” przy ul. Rynek  1 w Rzeszowie.

Artysta urodził się w 1948 roku w Petkovciach niedaleko  Vranova nad Topľou na Słowacji. W swojej twórczości zajmuje się rysunkiem, malarstwem olejnym oraz  traktowaną ze szczególna  pasją akwarelą. W jego obrazach i rysunkach odnajdziemy  portrety, widoki przyrody i pejzaże miejskie będące zapisem miejsc,  które artysta odwiedził osobiście w trakcie swoich podróży po świecie. Obdarzony wielką wrażliwością na kolor nawiązuje do dorobku  impresjonistów.

Wystawę zorganizowano  w okresie trwałości projektu „Ochrona  dziedzictwa kulturowego historycznych Reginów Zemplina i Rzeszowszczyzny – tradycja, współczesność, przyszłość” we  współpracy Miejskiego Domu Kultury we Vranovie nad Topl'ou oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie.

Wystawa potrwa do 16 sierpnia 2013r.

Zapraszamy!!!