25 marca 2013 12:02 | Aktualności

Warsztaty taneczne dla młodzieży

Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na warsztaty taneczne dla młodzieży w wieku od 14 do 22  lat, organizowane w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca.

Warsztaty obejmować będą 2 techniki taneczne:
1) Taniec współczesny (grupa średniozaawansowana)- prowadząca- Natalia Dinges - tancerka, absolwentka Wydziału Teatru Tańca
w Bytomiu przy Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie; bierze udział
w wielu projektach taneczno-teatralnych jako tancerka i aktorka m.in.
„Hotel Nowy Świat” – Teatr Polski w Bielsku Białej, reż. Magdalena Piekorz, choreografia: Jakub Lewandowski; 'Attempt' – spektakl stworzony w ramach 'Scapino Open Podium Contest', Rotterdam, choreografia Sonia Egner, 'The Divine Frame' – reż. Dennis Bates; Nie całkiem ciemny, a nawet kolorowy. Na szczycie góry nie można się zgubić.” - Śląski Teatr Tańca, choreografia Jacek Łumiński;  projekt autorski, choreografia (we współpracy z Natalią Wilk)- “Kurdele bele” premiera w Katowicach.
2) Hip-hop (grupa średniozaawansowana) prowadzący- Mariusz Adamczyk- tancerz, choreograf, zdobył doświadczenie w trakcie wielu projektów ogólnopolskich : komercyjnych- współpraca z "Coca Cola", "Fiat"; teatralnych -musicale, telewizyjnych -m.in. "Tylko taniec". Współpracował ze Śląskim Teatrem Tańca jako instruktor i choreograf przy realizacji projektu społecznego „Bliżej Sztuki”- dla młodzieży; przy prowadzeniu warsztatów z zakresu tańca Street Dance podczas XII Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej; pracował jako nauczyciel tańca i choreograf grupy „BLOKERS” działającej w ramach projektu „Do góry nogami” realizowanego przy wsparciu UE w ramach programu „Młodzież”. Brał udział w spektaklach teatralnych Gliwickiego Teatru Muzycznego w musicalach "Footloose" i "Hello Dolly"

Warsztaty odbędą się w dniach 27-28.04.2013r.(sobota-niedziela), w Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Osmeckiego 51, w godzinach:

27.04 (sobota)

9.00-11.30- taniec współczesny

11.45-14.00- hip-hop

28.04 (niedziela)

9.30-11.45- hip-hop

12.00-15.15- taniec współczesny

W celu zgłoszenia się na warsztaty, należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową na adres e-mail: mdk.rzeszow@erzeszow.pl lub Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Osmeckiego 51, 35-506 Rzeszów z dopiskiem „Warsztaty taneczne”. Na zgłoszenia czekamy do dnia 12 kwietnia 2013r.

Opłata za warsztaty wynosi: 50 zł- taniec współczesny, 40 zł- hip-hop.

Po zawiązaniu się grupy uczestników- o czym organizator poinformuje chętnych- należy uiścić opłatę za warsztaty na konto podane przez organizatora.

Informacji o warsztatach udziela:

Ewa Kordas- mdk.rzeszow@erzeszow.pl, 17 748 38 91

Serdecznie zapraszamy!