14 grudnia 2012 10:43 | Aktualności

XIX edycja Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych"

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza młodzież szkolną do udziału w XIX edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Inicjatorką Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” jest Prezes Fundacji „Świat na Tak” pani Joanna Fabisiak. Na szczeblu samorządowym spośród zgłoszonych kandydatów wyłaniani są finaliści w dwóch kategoriach wiekowych:
- „Ósemeczki” -10-13 lat

- „Ósemki” – 14-19 lat.

Punktem kulminacyjnym Konkursu na szczeblu ogólnopolskim jest wytypowanie ośmiu laureatów w kategorii wiekowej „Ósemki”, którzy otrzymają tytuł „Wspaniałej/Wspaniałego”.

Celem tego przedsięwzięcia jest upowszechnianie wolontariatu a także promowanie pozytywnych działań i postaw młodzieży w wieku szkolnym. Wzorem lat poprzednich konkurs adresujemy do tych, którzy potrafią i mają odwagę działać na rzecz innych.

Zgłoszenia do Konkursu może dokonać każdy mieszkaniec Rzeszowa indywidualnie, grupa mieszkańców a także stowarzyszenie, szkoła, parafia oraz inna instytucja lub organizacja. Dlatego zwracamy się do wszystkich, którzy umieją zauważyć i docenić wyróżniające się postawy dziewcząt i chłopców zmieniających na „Tak” naszą rzeczywistość.

Zgłoszeń należy dokonywać do 25 stycznia 2013r. Karty zgłoszeń winny być doręczone bądź przesłane na adres organizatora konkursu dla terenu Rzeszowa.

Obsługą organizacyjną konkursu na terenia miasta Rzeszowa zajmuje się:

Magdalena Sierżęga

Młodzieżowy Dom Kultury

35-506 Rzeszów, ul. Osmeckiego 51

tel./fax: 17 748 38 91

e-mail: mdk.imprezy@erzeszow.pl

Regulamin konkursu i wzór karty zgłoszenia znajdują się także na stronie internetowej Fundacji „Świat na Tak”: www.swiatnatak.pl

Zachęcamy do wspierania wszelkich działań pomocowych opartych na zasadach wolontariatu.

Harmonogram Konkursu:
Do 25 stycznia 2013- zgłaszanie kandydatów za pomocą przeznaczonych do tego formularzy
Do 4 marca 2013- przeprowadzenie eliminacji lokalnych - rozstrzygnięcie na szczeblu lokalnym konkursu, w tym wskazanie reprezentanta Rzeszowa do eliminacji ogólnopolskich
25-26 kwietnia 2013- eliminacje ogólnopolskie Konkursu w Warszawie

8 luty 2013 (piątek)  - spotkanie zgłoszonych kandydatów z Kapitułą XIX Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” - przeprowadzenie indywidualnych rozmów z uczestnikami konkursu.

1 marca 2013r. - podsumowanie XIX edycji miejskiej Konkursu - sala widowiskowa Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie  ul. Osmeckiego 51 o godz. 10.30.

7-9 czerwca 2013 - Wielka Gala kończąca ogólnopolską edycję Konkursu
w Rzeszowie.