Galeria

Bicie rokordu w jednoczesnym prowadzeniou resuscytacji krążeniowo-odechowej przez jak największą liczbe osób

Ilość zdjęć: 9

Dnia 16 października 2018 w godzinach 12.00 - 12.35 odbyła się ogólnopolska akcja bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą liczbę osób. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie wraz ze Szkoła podstawowa Nr 13 podjęli wyzwanie i na 4 fantomach rozpoczęli resuscytacje krążeniowo-oddechową. Wspólnie do akcji włączyło się 75 uczniów z Rzeszowa.

pokaż więcej »

Rajd Rowerowy "Wiatr we włosach"

Ilość zdjęć: 12

#Dzieńbezsamochodu 21.09.2018 r. (piątek) w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i Dnia bez samochodu odbył się rajd rowerowy. O godz. 9.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Osmeckiego 51 stawiło się ponad 80 rowerzystów z rzeszowskich szkół. Trasa Rajdu obejmowała ulice: Al. Wyzwolenia- Al. Okulickiego- Al. Wincentego Witosa- Al. Batalionów Chłopskich- Al. Powstańców Warszawy. Rajd zakończył się na Bulwarach nad Wisłokiem pokazem pierwszej pomocy oraz konkursami z nagrodami.

pokaż więcej »

Nasi sąsiedzi 2018 - podsumowanie konkursu

Ilość zdjęć: 46

Nasi sąsiedzi 2018 za nami 19 kwietnia 2018 zakończyliśmy 8 edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Nasi sąsiedzi". Było nam niezmiernie miło gościć laureatów konkursu, opiekunów, naszych gości z kraju i z zagranicy. W programie: - powitanie gości - przemówienia - odczytanie protokołu i wręczenie nagród - wernisaż wystawy - część artystyczna - uświetniły ją wokalistki z pracowni wokalnej MDK Pni Iwiny Josse-Jakubiec: Sandra Bulczyńska i Michalina Grzybowska - przerwa obiadowa - warsztaty artystyczne, które poprowadziła Pani Jadwiga Hajduk - artysta, plastyk, nauczyciel MDK Rzeszów

pokaż więcej »

Rybnicki Dziecięcy Festiwalu "Przestrzeń Wyobraźni"

Ilość zdjęć: 20

Fotograf: Sebastian Góra /http://www.sebastiangora.com%22/ W dniach 11- 12 kwietnia 2018r. nasze zespoły teatralne wzięły udział w Festiwalu Teatralnym "Przestrzeń wyobraźni" w Rybniku. Impreza odbyła się w Domu Kultury Boguszowice, a na jej deskach zaprezentowały się Teatry FART i BANALIA Młodzi aktorzy wrócili do Rzeszowa z dyplomami: - II NAGRODĘ za spektakl pt. „Ptasie trele” reż. Monika Adamiec - Teatr BANALIA - I NAGRODA za monodram Bartosza Rułki - Teatr FART. Opiekę artystyczną i reżyserską nad aktorem monodramu sprawują: Robert Nowak i Barbara Płodzień. - II NAGRODA - nagroda jury dziecięcego dla Teatr FART.

pokaż więcej »