2018/2019

 

 


Z radością informujemy o sukcesie Eleny Jakubiec z Pracowni Wokalnej Dominiki Kindrat, która wzięła udział w tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej SKOWRONECZEK 2019, który odbył się w Nowym Sączu w dniach 2-7 lipca.

Młoda, utalentowana wokalistka wyśpiewała II miejsce w 2. kategorii wiekowej (roczniki 2008-2010). Podczas występu akompaniował jej tata - Wojciech Jakubiec.

Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu!

Lena Mazur i Ola Zając -laureatki konkursu plastycznego „Rodzina to najcenniejszy skarb”

„Rodzina to najcenniejszy skarb” takie piękne przesłanie było hasłem XVIII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie. Uczestnicy zajęć plastycznych, prowadzonych przez panią Elę Ficek, postanowili odpowiedzieć na to hasło. Ich kreatywność została nagrodzona! Na podium dla zwycięzców stanęły Lenka Mazur i Ola Zając.  Uroczystość podsumowania konkursu i rozdania nagród odbyła się 10 czerwca. Gratulujemy utalentowanym małym artystkom!


XIX KONKURS PIOSENKI ” I ty możesz zaśpiewać” Przeworsk 2019

XIX KONKURS PIOSENKI ” I ty możesz zaśpiewać” odbył się 7 czerwca 2018 r. o godz.10.00 w sali widowiskowej MOK. W konkursie wzięły udział wokalistki z pracowni wokalnych Pani Anny Olszewskiej i Pani Iwony Josse-jakubiec.

Wiktoria Grys z pracowni wokalnej p.Iwony Josse-Jakubiec zdobyła 2 miejsce.

Liliana Cioch - wyróżnienie: pracownia wokalna p. Anny Olszewskiej


Ogólnopolskie Spotkania Taneczne o Grand Prix im. Marianny Kiszkurno - Mogelnica (woj. mazowieckie)

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne o Grand Prix im. Marianny Kiszkurno - Mogelnica (woj. mazowieckie)
Całodniowe zmagania taneczne zakończone gradem złotych medali dla tancerek DZA Uśmiech oraz Zespołu KORNELE z MDK Rzeszów!!!

Dziecięcy Zespół Artystyczny UŚMIECH:
Grupa B
złoto - formacja Japoński ogród
złoto - mini formacja -  inne formy tańca

Reprezentacja Dzieci
złoto - mini formacja-  disco show
złoto - mini formacja jazz
złoto - duet disco dance (Natalia Róg, Jagoda Wrońska)
zloto - duet show dance (Natalia Róg, Jagoda Wrońska)

srebro - mini formacja inne formy tańca


Tancerki grup juniorkich poradziły sobie równie dobrze, jak ich młodsze koleżanki z DZA Uśmiech
Rywalizacja w kategorii 12-15 lat trwała do późnych godzin wieczornych.
Oto wyniki:
Grupa A
Złoto- formacja - Warsztat samochodowy
Złoto - mini formacja jazz

Reprezentacja Juniorki
Złoto- solo jazz (Marianna Markiewicz)
Złoto- solo show dance (Marianna Markiewicz)

Złoto - duet show dance  (Marianna Markiewicz i Oliwka Mikulska)
Złoto - duet disco dance (Marianna Markiewicz i Oliwka Mikulska)

Srebro- solo inne formy tańca (Oliwia Mikulska)

 

KORNELE:

Złoto - formacja Juniorzy "Zapomniany kąt"

Złoto - formacja Dzieci "Marmolada"

Złoto - Mini formacja Juniorzy "Otchłań oceanu"

Złoto - Mini formacja Dzieci "W szuwarach"


Zespół IMPET na Festiwalu w Andrychowie

Ostatnim Festiwalem Zespołu Tanecznego Form Nowoczesnych "Impet" w sezonie artystycznym 2018/2019 był Ogólnopolski Konkurs Tańca „Dance is the Limit” ~ Ponieważ w tańcu nie ma granic ~ w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie (08.06.2019).

W kategorii taniec współczesny, grupa starsza (16 +) zdobyła II miejsce (choreografia „Hanki”), a grupa młodsza (13-15 lat) Wyróżnienie 1 stopnia (choreografia „Zanim obmyje nas deszcz”).

Kierownik i Choreograf Zespołu: Bernadetta Wojtuń-Sikora

W Festiwalu wystąpiło 99 Zespołów Tanecznych z różnych regionów Polski, które się zaprezentowały w kategoriach tanecznych: Taniec współczesny, Modern jazz, Hip-Hop, Disco-Dance, Street Dance Show, Show Dance, Inne formy tańca.


Ogólnopolskie Spotkania z tańcem BALANS w Lublinie

Najwyższe laury dla Korneli!
W dniu 5.06.2019r.zespół KORNELE wziął udział w Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych Balans w Lublinie.
Nasi tancerze wytańczyli :
- 1 miejsce w kategorii 12-15 lat w choreografii pt.: "Zapomniany Kąt"
- 3 miejsce w kategorii do 11lat w choreografii pt.: "Marmolada"


Gratulujemy!


Zespoły Kornele i T-8 medalistami na Mistrzostwach Polski IDO Show Dance w Raszynie

W miniony weekend w Raszynie odbyły się Krajowe Mistrzostwa Polski IDO Show Dance 2019. 
Z przyjemnością informujemy, że dwa rzeszowskie zespoły-„Kornele” i „T-8” , działające w Młodzieżowym Domu Kultury zebrały największą ilość medali.

Tytuł Mistrza Polski i złoty medal w kategorii formacje , zdobył Zespół „Kornele”

Tytuł Wicemistrza Polski i srebrny medal:

- w formacji powyżej 16 lat- zdobył Zespół „T-8”

- w formacji 12-15 lat- zdobył Zespół „Kornele”

- w formacji do lat 11- zdobył Zespół „Kornele”

Tytuł II  Wicemistrza Polski i brązowy medal:

- w formacji powyżej do lat 11- zdobył Zespół „T-8”

- w mini formacji 12-15 lat- zdobył Zespół „T-8”

- w mini formacji powyżej 16 lat- zdobył Zespół „Kornele”

Tytuł Mistrza Polski i złoty medal udało się obronić również grupie  powyżej 31 lat działającej przy Zespole „T-8” i skupiającej mamy i ciocie młodszych tancerek.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za udział zespołów w zbliżających się Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata!


Medalowy weekend Aleksandry Kędry z MDK Rzeszów

W sobotę 1 czerwca 2019r. odbył się 17. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej Pacanów-Rosja 2019.

Nasza wokalistka - Aleksandra Kędra zdobyła  1 miejsce.

Ola pracuje pod kierunkiem Pani Iwony Josse-Jakubiec.

Gratulujemy



DZA Uśmiech na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego TOP 2019 Oleśnica

                                UŚMIECH W KOLORZE ZŁOTA !!!!!!!
 
Piękny weekend za nami i kolejne powody do świętowania!!!
Tradycyjnie wielkie emocje - starty, czas oczekiwania, nagrody, łzy wzruszenia...
III Ogólnopolski Turniej tańca Nowoczesnego w Oleśnicy k/Wrocławia zgromadził tancerzy z całej Polski - m.in. Krakowa, Warszawy, Szczecina, Poznania, Wrocławia, Konina, Śląska. W sumie startowało ok 1700 tancerzy  z 66 szkół tańca. 
2- dniowe zmagania naszych tancerek z grup reprezentacyjnych Dzieci i Juniorek zostały bardzo wysoko ocenione przez 5-osobowe jury. Nasze tancerki konkurowały zarówno w formach zbiorowych - formacjach i mini formacjach jak również próbowały swych sił  w prezentacjach solowych i duetach.
W sobotę królowały na parkiecie jazz, show dance i inne formy tańca natomiast w niedzielę formy nowoczesne - hip-hop i disco dance/show.
Oto wyniki naszych tancerek:
 
Reprezentacja Dzieci do lat 11
złoto - formacja disco show "Pogoń za guzikiem..."
złoto - mini formacja jazz
złoto - mini formacja disco show
złoto - mini formacja inne formy tańca
złoto - duet disco dance ( Natalia Róg, Jagoda Wrońska)
srebro - duet show dance ( Natalia Róg, Jagoda Wrońska)
finał - solo show dance ( Julia Alberska- debiut)
 
Reprezentacja Juniorki 12-15 lat
złoto - formacja inne formy tańca
złoto - mini formacja inne formy tańca
złoto - mini formacja jazz
złoto - solo show dance ( Marianna Markiewicz)
złoto - duet show dance ( Weronika Blahaczek, Marianna Markiewicz)
złoto - duet jazz ( Weronika Blahaczek, Marianna Markiewicz)
srebro - formacja disco show
srebro - duet disco dance ( Oliwia Mikulska, Marianna Markiewicz)
brąz - mini formacja disco show
 
Serdecznie gratulujemy tancerkom Dziecięcego Zespołu Artystycznego "Uśmiech" 
Wielkie gratulacje !!!!!!!!

3 DINO TOP Festival z wokalistami MDK Rzeszów

W dniach 31 maja - 1 czerwca w Sędziszowie Małopolskim odbył się 3 DINO TOP Festival. Organizatorem było Polskie radio Rzeszów.

W konkursie piosenek Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego zorganizowany w ramach 3 Dino Top Festival, na sędziszowksiej scenie zaśpiewały:

-Kormelia Kulczycka ,,Pozwolił nam los"- z pracowni wokalnej p.Dominiki Kindrat. Akompaniował Adrian Łazarczyk

- Michalina Grzybowska - z pracowni p. Iwony Josse-Jakubiec

 

Jury, któremu przewodniczyła Elżbieta Lewicka - dziennikarz muzyczny przyznało:

1 nagroda: Oliwia Skóra

2 nagroda:  Sylwii Pisarczyk

3 nagroda: Michalina Grzybowska z MDK Rzeszów

wyróżnienie:Aleksandra Szumierz.

W wydarzeniu wystąpili: Maryla Rodowicz, Roksana Wegiel a także  Jacek Kawalec.


Kasztanek 2019-młodzi wokaliści wrócili do kraju z pucharami

W dniach 30-31 maja 2019 we Vranovie nad Topl'ou odbył się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Popularnej KASZTANEK 2019.

1 MIEJSCE zdobyła Aleksandra Kędra

2 MIEJSCE zdobyła Michalina Grzybowska

Obie wokalistki pracują pod okiem Pani Iwony Josse-Jakubiec.

W Festiwalu wzięły także udział: Karolina Kargol, Manuela Pilch, Iga Krzanowska oraz Sylwia Myrda.

 


Zespół IMPET na III Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym „Samocvity“ w Przemyślu - 09.05 2019.

Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „Impet“ (grupa młodsza), uczestniczył
w III Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym „Samocvity“ w Przemyślu - 09.05 2019.
Festiwal odbywał się w ciekawej, historycznej scenerii Zamku Kazimierzowskiego.

Zespoły taneczne z Polski i Ukrainy zaprezentowały ponad 90 choreografii, w 4 kategoriach tanecznych (choreografia estradowa, nowoczesna, ludowa i stylizowany taniec ludowy), w 5 kategoriach wiekowych.

Zespołowi Tanecznemu Form Nowoczesnych „Impet“ przyznano:
I miejsce (formacja) i II miejsce (duet) w kategorii nowoczesna choreografia (starsza kategoria wiekowa).
Nagrodzone choreografie: „Zanim obmyje nas deszcz“ i „A może by tak inaczej...“, „Aż się spełni“.

Kierownik i Choreograf Zespołu Tanecznego Form Nowoczesnych „Impet”- Bernadetta Wojtuń-Sikora.

Organizator Festiwalu - „Ar Centrum „Antre“,
współpraca: Wyższa Szkoła Kultury (Lwów) Przemyskiego Centrum Kultury I Nauki Zamek.


Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych w Krośnie

10 maja 2019r. w Krośnie po raz kolejny obył się Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych "KACZUCHA 2019". Dziecięcy Zespół Artystyczny UŚMIECH oraz KORNELE wzięli udział w tym wydarzeniu.

Nie było wygranych ani przegranych.

Każdy zespół został nagrodzony statuetką Kaczego Pląsu.

Wspólna zabawa, dużo tańca i śmiechu, nowe znajomości ...


Michalina Grzybowska zdobyła brązowa statuetkę - "Piosenka w Meloniku 2019"

Rzeszowski Dom Kultury ogłosił wyniki Konkursu Wokalnego 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który odbył się 12 kwietnia 2019 r. w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Występy 41 finalistów oceniło i nagrodziło trzyosobowe Jury w składzie: Robert Janowski, Natasza Urbańska oraz Olga Boczar.

Michalina Grzybowska z pracowni wokalnej Iwony Josse-Jakubiec zdobyła III Nagrodę i brązową statuetkę w kategorii wiekowej 13 - 15 lat.

Laureaci konkursu wystąpili podczas uroczystego Koncertu Galowego! 13 kwietnia 2019r.


 Dziecięcy Zespół Artystyczny "Uśmiech" intensywnie i z gradem medali zakończył weekend.


Taneczne zmagania rozpoczęły się 12.04.2019r. na Śląsku - w Świętochłowicach. To tam nasze juniorku zaprezentowały się podczas Festiwalu Tanecznego "Roztańczona metropolia" i zdobyły:

złoto - mini formacja art dance powyżej lat 12

złoto - solo Marianna Markiewicz art dance do lat 12

złoto - duet Marianna Markiewicz, Oliwia Mikulska - taniec nowoczesny powyżej lat 12

złoto - duet Weronika Blahaczek, Marianna Markiewicz- art dance powyżej lat 12

srebro - solo Weronika Blahaczek art dance powyżej lat 12

 



Kolejny dzień to zmagania w Mysłowicach podczas Festiwalu Dance Machine (13.04.2019). Tu nasze tancerki również pokazały swoje umiejętności zdobywając:

2 miejsce w kategorii show dance - gr. B
2 miejsce w kategorii inne formy tańca - gr. B
Wyróżnienie w kat. Street dance show- gr. A
Wyróżnienie w kat. Inne formy tańca - gr. A


Finał konkursu plastycznego „Zagłada Żydów i pozytywne postawy wobec nich w czasie II wojny światowej” – Rzeszów, 22 marca 2019

22 marca 2019 r. w Małej Auli Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się finał konkursu plastycznego „Zagłada Żydów i pozytywne postawy wobec nich w czasie II wojny światowej”, zorganizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie dla uczniów szkół średnich.

Spotkaniu przewodniczył dr hab. Wacław Wierzbieniec, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierownik Zakładu Historii i Kultury Żydów. Referat połączony był z prezentacją multimedialną „Sprawiedliwi z Sambora”

Wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie i Zakład Historii i Kultury Żydów Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego dla uczniów klas VI – VIII, 3 klasy gimnazjum i klas licealnych uczestniczących w zajęciach kursów plastycznych organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie.

Tematem konkursu było przygotowanie plakatu dotyczącego zagłady Żydów lub pomocy niesionej ludności żydowskiej przez Polaków w czasie II wojny światowej.

Kategoria I 
miejsce I  Iga Trzeciak
opiekun naukowy: Agata Kwiatkowska

miejsce II  Wiktoria Karbowniczek
opiekun naukowy: Jadwiga Hajduk

wyróżnienia: Zuzanna Piątek
opiekun naukowy: Agata Kwiatkowska

Emilia Miłek
opiekun naukowy: Agata Kwiatkowska

Kategoria II
miejsce I  Anna Grabecka
opiekun naukowy: Agata Kwiatkowska


miejsce II Olga Grabecka
opiekun naukowy: Agata Kwiatkowska


miejsce III  Martyna Kuśmierska
opiekun naukowy: Agata Kwiatkowska


Grad medali dla Zespołu "T-8" na Mistrzostwach Polski WADF

W miniony weekend , w podbydgoskich Białych Błotach, odbyły się Mistrzostwa Polski WADF 2019, w kategoriach tanecznych: artistic dance show, jazz dance, contemporary ballet. Rezprezentantem naszego miasta był Zespół "T-8" i jego 70 tancerek i tancerzy.

Mistrzostwa okazały sie ogromnym sukcesem dla utalentowanych dzieci i młodzieży. A o to ich osiągnięcia:

 3 złote medale i tytuły Mistrza Polski WADF, w kategorii artistic dance show zdobyły:

- formacja dzieci do 11 lat, za choreografię:

- formacja juniorów 12-15 lat, za choreografię: "Alladyn"

- formacja seniorów powyżej 16 lat, za choreografię "Belle"

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski WADF w kategorii artistic dance show, zdobyła solistka Zespołu - Wanessa Bednarz

 

2 srebrne medale i tytuły Wicemistrza Polski WADF, w kategorii artistic dance show zdobyły

- miniformacja dzieci do 11 lat, za choreografię: "Bobry"

miniformacja juniorów 12-15 lat, za choreografię: "Inna"


2 brązowe medale i tytuły II Wicemistrza Polski WADF, w kategorii contemporary ballet zdobyły

- solistka Wanessa Bednarz
- duet Wanessa Bednarz i Kaja Bargiel


Serdecznie gartulujemy wszystkim tancerkom i tancerzom oraz choreografom Pani Dorocie Jandziś i Pani Joannie Rzepce oraz trenerce akrobatyki Dorocie Skibie!


DZA UŚMIECH wraca z naręczem medali - Grand Prix Polski w Brzegu

29 - 31.03.2019 - weekend pełen emocji za nami !!!

2 - dniowe zmagania taneczne z artystami z całej Polski (m.in. z Krakowa, Częstochowy, Bielsko-Białej, Wrocławia, Łodzi, Opola) podczas Otwartego Tanecznego Grand Prix Polski w Brzegu zaowocowały dla DZA "Uśmiech" nagrodą główną w postaci Grand Prix Kotwice 2019 w kategorii disco dance oraz wysokimi notami w kategorii art. dance

Reprezentacja dziecięca i juniorska stawała na najwyższym podium aż 5-krotnie, 4-krotnie cieszyła się ze srebra i 1 raz z brązu.

Wspaniały wynik cieszy tym bardziej, że w drodze do zwycięstwa i osiągnięcia najwyższych laurów niemalże w każdej kategorii tanecznej nasze tancerki w duetach, mini formacjach czy formacjach musiały pokonać kilka lub kilkanaście innych tanecznych ekip.

Oprócz pucharów, medali, gratulacji tancerki DZA "Uśmiech" przywiozły z Brzegu mnóstwo dobrych emocji i wrażen.

Poza rywalizacją taneczną i artystycznym klimatem znalazł się czas na dobrą zabawę w naszym FANTASTYCZNYM UŚMIECHOWYM GRONIE !!!

Nasze taneczne nagrody - Otwarte Taneczne Grand Prix Polski - Brzeg:

- Grand Prix KOTWICE 2019 dla DZA "Uśmiech" kat. disco dance

Reprezentacja Dzieci
- złoto - formacja disco show "Pogoń za guzikiem..."

- złoto - mini formacja disco show

- złoto - mini formacja art dance

- złoto - duet d-d (Natalia Róg, Jagoda Wrońska)

Reprezentacja Juniorki
- złoto - duet d-d (Marianna Markiewicz, Oliwia Mikulska)

- srebro duet art dance (Weronika Blahaczek, Marianna Markiewicz)

- srebro formacja disco show

- srebro mini formacja disco show

- srebro mini formacja art dance

- brąz formacja art dance


Rzeszowianka na "Garncu" w Łańcucie

29 marca 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „GARNIEC” Łańcut 2019.
Już po raz dziesiąty Przegląd gościł zespoły tańca ludowego z 4 województw Polski Południowo-Wschodniej. Prezentacje przedstawiane były w trzech kategoriach wiekowych.

ZTL „Rzeszowiankę” z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie reprezentowały 2 grupy startujące w 2 kategoriach wiekowych: II kategoria w wieku 9-13 lat oraz III kategoria w wieku 14-19 lat. Obie grupy zaprezentowały się bardzo dobrze, o czym świadczy ocena jury.
Grupa młodsza prezentacją tańców śląskich zespół wywalczył 1 miejsce, natomiast grupa starsza za prezentację tańców rzeszowskich zdobyła w kategorii młodzieżowej wyróżnienie.


Finaliści XXXI Konkursu Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER 20 marca 2019 r.

Mocna reprezentacja wokalistów z MDK Rzeszów zaśpiewała w finale XXXI Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Love me tender" (organizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle).

Wśród nich byli:

Michalina Grzybowska

Joanna Wieszczek

Dominika Ficek

Manuela Pilch

Maksymilina Stalec

Amelia Probachta

Katarzyna Mazur

Martyna Dudek

Wiktoria Grys

Sandra Bulczyńska

Izabela Górka


Młodzi wokaliści pracują na codzień w pracowniach:
Anny Olszewskiej, Iwony Josse-Jakubiec oraz Dominiki Kindrat.

 

Michalina Grzybowska z pracowni Iwony Josse-Jakubiec wyśpiewała II miejsce.


DZA "Uśmiech" na Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Zamościu

"Uśmiech" rozpoczął nowy sezon artystyczny z przytupem.
Ogólnopolski Turniej Tańca w Zamościu za nami, garść medali i kolejne puchary trafiły do tancerek grup reprezentacyjnych DZA Uśmiech

DZIECI
Złoto - formacja- inne formy tańca - "Pogoń za guzikiem"
Złoto - mini formacja disco show
Srebro - duet disco dance - Natalia Róg i Jagoda Wrońska

JUNIORKI
Złoto - Marianna Markiewicz - solo show dance
Srebro - Weronika Blahaczek i Marianna Markiewcz - jazz
Brąz - Weronika Blahaczek - modern


Dnia 28 lutego 2019 roku w Tyczynie odbył się VI Festiwal Miłosnej Piosenki Obcojęzycznej "All You Need Is Love".
Miło nam poinformować, że Karolina Kargol z Pracowni wokalnej Anny Olszewskiej zajęła III - miejsce.

Przegląd kolęd w Sanoku - udział wokalistów z MDK Rzeszów

W dniach 30-31 stycznia 2019 odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek w Sanoku

Wokalna reprezentacja z MDK Rzeszów wróciła z sukcesami do Rzeszowa:

I miejsce - Zespół Single Souls

II miejsce - Michalina Grzybowska (nauczyciel: Iwonna Josse-Jakubiec)

II miejsce - duet: Michalina Grzybowska i Maksymilian Stalec (nauczyciel: Iwonna Josse-Jakubiec).



Główne nagrody dla wokalistek MDK na Międzynarodowym Festiwalu w Kalwarii Pacławskiej!

Ogromne gratulacje młodych wokalistek z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie, które uczestniczyły w IV Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Paclawskiej.

Głowne nagrody zdobyły:

- Sandra Bulczyńska I Nagroda  

Michalina Grzybowska III Nagroda 

z Pracowni wokalnej Pani Iwony Josse-Jakubiec

oraz

- Elena Jakubiec I Nagroda w kat. 6-9 lat

z pracowni wokalnej Pani Dominiki Kindrat

 


 

XXIV KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK "NA NUTĘ KANTYCZEK" 2018

 

Jasielski Dom Kultury po raz 14 zorganizował Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek 2018".

 

Gratulacje dla finalistów:

 

Elena Jakubiec -1 miejsce (opiekun: Dominika Kindrat)
ZTL ,,Rzeszowianka" - 3 miejsce (opiekun: Anna Wawrzynowska, Iwona Josse-Jakubiec)
Zespół Singing Souls - 3 miejsce (opiekun: Iwona Josse-Jakubiec, Dominika Kindrat)

 


 

W koncercie laureatów, który odbędzie się 12 stycznia 2019 r. o godz. 16.00 w Sali widowiskowej  JDK, wystąpią wszyscy nasi laureaci:

 

Elena Jakubiec – „A cóż z ta dzieciną”

 

ZTL Rzeszowianka –„ Gore gwiazda”

 

Zespół Singing souls - „Gwiazdo świeć kolędo leć”



ELENA JAKUBIEC z MDK Rzeszów W THE VOICE KIDS

 Artykuł edytowany 7.01.2019r.

Nagranie Eleny Jakubiec z Pracowni Wokalnej MDK w Rzeszowie w THE VOICE KIDS.

 

Zapraszamy do obejrzenia całego sobotniego występu Eleny Jakubiec w programie THE VOICE KIDS w TVP2

 

 

Elenka jest uczennicą 4 klasy Szkoły Podstawowej Nr 28 w Rzeszowie.
Uczęszcza na zajęcia Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie: wokalne (Pracownia Wokalna Dominiki Kindrat) oraz tańczy w Zespole Tańca Ludowego Rzeszowianka. Dodatkowo uczy się gry na skrzypcach w Szkole Muzycznej I stopnia.

Jest laureatką wielu konkursów i festiwali wokalnych o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Do największych sukcesów Eleny w ostatnim roku należą:

- Grand Prix podczas X edycji  Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Sanoku w 2018

- wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie ,, Wygraj sukces"  - Tarnobrzeg 2018
- 1 miejsce w XXIV Konkursie Kolęd i Pastorałek "Na nutę kantyczek 2018" w Jaśle w
2018
- 2 miejsce w XXVIII Podkarpackim Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami" w Przemyślu w 2018

- 1 miejsce w Wojewódzkim Festiwal Piosenki Agnieszki Osieckiej „Z serca do serca”, Łańcut 2018
- 2 miejsce w VII Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Głogowie Małopolskim w 2018r.

Elenka pochodzi z muzykalnej rodziny. Śpiewa od najmłodszych lat. Kocha scenę. Udział w programie oraz poznanie dzieci z poprzednich edycji programu był jej ogromnym marzeniem.

Podczas przesłuchań w ciemno Elence towarzyszyli najbliżsi: rodzice, brat, nauczyciel wokalu oraz Zespół Tańca Ludowego Rzeszowianka.

Młoda wokalistka zaśpiewała piękną balladę "True colors" oraz piosenkę "Kołysanka dla okruszka" Seweryna Krajewskiego i Agnieszki Osieckiej, którą wzruszyła do łez jurorów oraz całą widownię.

Elenkę będziemy mogli usłyszeć podczas Koncertu Kolęd, który odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Osmeckiego 51 już 20 stycznia.

Serdecznie zapraszamy a młodej artystce życzymy powodzenia w kolejnych bitwach na antenie TVP2.


Wokaliści z MDK na Konkursie "Na Nutę Kantyczek"

Koncert Laureatów XXIV Konkursu Kolęd i Pastorałek "Na Nutę Kantyczek" w Jasielskim Domu Kultury 12.01.2019r. W koncercie wystąpili:
Zespół Tańca Ludowego RZESZOWIANKA
Zespół Singing Souls
Elena Jakubiec.

I miejsce - Elena Jakubiec
III miejsce dla Zespół Tańca Ludowego Rzeszowianka
III miejsce dla Zespołu Single Souls


IV miejsce dla Zespołu IMPET w Krapkowicach

8 grudnia w Krapkowicach odbyły się VII Ogólnopolskie Zderzenia Taneczne, w którym wzięło udział ponad 114 zespołów tanecznych z całej Polski. Zespół Taneczny Form Nowoczesnych "Impet" z naszego MDK wywalczył dwa IV miejsca w kategoriach: taniec współczesny pow. 15 lat oraz inne formy tańca 12-15 lat.


Sukcesy Zespołu "Kornele" na Międzynarodowym Festiwalu w Rawie Mazowieckiej

W miniony weekend w Rawie Mazowieckiej odbył się Międzynarodowy Festiwal IDO Approved Event, realizowany podczas  17-stego Światowego Tygodnia Tańca.

Najmłodsze tancerki zaprezentowały się w dwóch kategoriach tanecznych i zdobyły:
-2 miejsce w kategorii formacji 11- w choreografii pt."Marmolada"
-2 miejsce w kategorii duety 11- w choreografii pt."Kocie psoty"


Grand Prix Festiwalu dla DZA "Uśmiech"

Dwudniowe zmagania kilkuset tancerzy z całej Polski podczas X Jubileuszowego Grand Prix Polski Dance Września 2018, zakończyły się dla tancerek DZA "Uśmiech" wielkim sukcesem !!! 
Tancerki zakończyły rywalizację medalową następującym wynikiem:
Grand Prix Festiwalu dla DZA "Uśmiech" !!! 
złoto - mini formacja disco show do lat 11
złoto - mini formacja disco show 12-15 lat
złoto - duet disco-dance 12-15 lat (Marianna Markiewicz, Oliwia Mikulska)
srebro - mini formacja inne formy tańca do lat 11
srebro - solo jazz do lat 11 (Marianna Markiewicz)
srebro - solo inne formy tańca 12-15 lat (Weronika Blahaczek)
srebro - solo inne formy tańca do lat 11 (Marianna Markiewicz)
brąz - mini formacja jazz do lat 11
finał i 4 miejsce - debiut !!!- duet disco dance do lat 11 (Natalia Róg, Jagoda Wrońska)
finał - mini formacja jazz 12-15 lat


I miejsca dla Zespołu T-8 na Festiwalu w Krośnie

W miniony piątek, 7 grudnia, w Krośnie, odbyły się 26 Mikołajkowe Spotkania Tanczene, w których wzięło udział 900 tancerzy z całej Polski.

W konkursie wziął udział Zespół "T-8", który zdobył dwie główne nagrody w konkursie:

- I miejsce w kategorii "dzieci do lat 11", otrzymała najmłodsza formacja T-8"

- I miejsce w kategorii 12-15 lat, otrzymała formacja juniorska Zespołu.


Wokaliści z MDK Rzeszów na Młodzieżowych Konfrontacjach Muzycznych w Strzyżowie

Bardzo miło poinformować nam o sukcesie wokalistek z Pracowni Wokalnej Dominiki Kindrat podczas Młodzieżowych Konfrontacji Muzycznych 2018r., które odbyły się 1 grudnia 2018 w Domu Kultury "Sokół" w Strzyżowie.

Spośród 39 wokalistów wyróżnienie otrzymała Magdalena Bukała, a laureatką 3 miejsca została Kornelia Kulczycka.

 


Finał XII edycji konkursu „Śpiewamy przeboje naszych rodziców” za nami!


26 listopada 2018r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbyły się eliminacje do XII edycji konkursu piosenki  „Śpiewamy przeboje naszych rodziców”.


Wokaliści Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie Michalina Grzybowska, Maksymilian Stalec oraz zespół Singing Souls nominowani do finału Ogólnopolskiego Konkursu.

WYNIKI eliminacji  - tutaj

 

 

29 listopada 2018r.  w sali widowiskowej SOK odbył się koncert finałowy XII edycji konkursu piosenki 

Konkurs gromadzi dzieci i młodzież z wielu instytucji kultury Podkarpacia i sąsiednich województw.

Maksymilian Stalec - uczestnik zajęć wokalnych Pani Iwony Josse-Jakubiec - zdobył wyróżnienie


Wyniki przesłuchań finałowych


Sukcesy zespołów MDK na Pucharze Świata w Niemczech!

W minionym tygodniu w niemieckiej Riesie odbył sie Puchar Świata IDO w kategorii tanecznej show dance. W imprezie brały udział dwa zespoły z naszego MDK-u: "T-8" i "Kornele" i odniosły wspaniałe sukcesy!

- złoty medal i PUCHAR ŚWIATA zdobyła najmłodsza grupa Zespołu "T8", w kategorii formacje do 11 lat, za choreografię pt. "SKrzypce marzeń"

- w kategorii mini formacje do lat 11, srebrny medal Pucharu Świata zdobyła też grupa Zespołu 
"T-8", za choreografię pt. "Bobry"

- w kategorii formacje juniorów 12-15 lat srebrny medal Pucharu Świata zdobyła grupa Zespołu "Kornele", za choreografię pt. "Lacerta agilis", natomiast w tej samej kategorii brązowy medal Pucharu Świata zdobyła grupa Zespołu "T-8", za choreografię pt. "Alladyn"

- w kategorii mini formacje dorosłych powyżej 16 lat, srebrny medal Pucharu Świata zdobyła  grupa Zespołu "Kornele", za choreografię pt. "Pełnia"

- w kategorii duetów do lat 11, brązowy medal Pucharu Świata za chorografie "Kocie psoty" zdobyły tancerki Zespołu "Kornele"

- w kategorii duetów powyżej 16 lat, brązowy medal Pucharu Świata za chorografie "Inspiracja" zdobyły tancerki Zespołu "Kornele"- Anna Kuszarecka i Ptarycja Cygan

- solistka zespołu "Kornele", Patrycja Cygan zdobyła brązowy medal Pucharu Świata, za układ "Memory"

Gratulujemy sukcesów tancerzom i choreografom obu zespołów!


Festiwal wokalny w Kielcach za nami

W dniach 24–25 listopada 2018 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina. 
Do udziału w nim zgłosiło się 116 kandydatów. Na scenie wystąpiło 60 artystów, w tym wokaliści z MDK Rzeszów:

- Karolina Piejko z Pracowni wokalnej Anny Olszewskiej,

- Klaudia Kocój z Pracowni wokalnej Anny Olszewskiej,

- Michalina Grzybowska z Pracowni wokalnej Iwonny Josse-jakubiec

Michalina Grzybowska zdobyła I MIEJSCE

 


Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle za nami !!!

Andrzejkowe Spotkania Taneczne w Jaśle za nami !!! 

W ogólnopolskiej imprezie brało udział 600 tancerzy z różnych zakątków Polski.

Do rywalizacji stanęli zarówno tancerze utytułowani już na Mistrzostwach Polski i Europy, jak również artyści, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tańcem.

Jury oceniało tancerzy w kategoriach solowych, duetach i formacjach.

Udany debiut sceniczny mają za sobą grupy koncertowe Dziecięcego Zespołu Artystycznego "Uśmiech" gr A i B, a wśród nagrodzonych znalazły się tancerki z reprezentacji juniorskiej w prezentacjach solowych.

Marianna Markiewicz wywalczyła brąz w kategorii do lat 11

Weronika Blahaczek srebro w kategorii 12-15 lat.

 


Mamy Puchar Świata!

Mamy pierwsze zwycięstwa na trwającym w niemieckiej Riesie Pucharze Świata IDO Show Dance!

W dniu 22.11.2018r. złoty medal i PUCHAR ŚWIATA zdobyła najmłodsza grupa Zespołu "T8", w kategorii formacje do 11 lat, za choreografię pt. "SKrzypce marzeń"

W kategorii mini formacje do lat 11, srebrny medal Pucharu Świata zdobyła tez grupa Zespołu "T-8", za choreografię pt. "Bobry"

Natomiast w kategorii duetów do lat 11, brązowy medal Pucharu Świata za chorografie "Kocie psoty" zdobyły tancerki Zespołu "Kornele"

Gratulujemy i czekamy na więcej! Dzisiaj startuja formacje juniorskie obu zespołów, natomiast jutro formacje seniorskie.

 


"Na skrzydłach muzyki"

Wokaliści z MDK Rzeszów wzięli udział w XV Festiwalu Piosenki "Na skrzydłach muzyki" organizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury.
1 miejsce Kornelia Kulczycka- pracownia wokalna Dominiki Kindrat
2 miejsce Michalina Grzybowska- pracownia wokalna Iwony Josse-Jakubiec
Wyróżnienie Maksymilian Stalec-pracownia wokalna Iwony Josse-Jakubiec
Wyróżnienie Elena Jakubiec - pracownia wokalna Dominiki Kindrat.

 


Tęczowe piosenki Jana Wojdaka - finał Festiwalu

W miniony świąteczny weekend (10-11 listopada 2018r.) odbył się finał 19 Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" w Krakowie.

Duet Weronika i Dominik Połowniak z pracowni wokalnej Anny Olszewskiej zdobył:

- WYRÓŻNIENIE

- NOMINACJĘ DO WZIĘCIA UDZIAŁU W MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH W BUŁGARII I WE WŁOSZECH

- NAGRODĘ UFUNDOWANĄ PRZEZ STRAŻ MIEJSKĄ MIASTA KRAKOWA

 Michalina Grzybowska z pracowni wokalnej Iwony Josse-Jakubiec zdobyła:

- NAGRODĘ SPECJALNĄ ZA TALENT I INDYWIDUALNOŚĆ 

- NOMINACJĘ DO NAGRANIA PIOSENKI NA PŁYTĘ FESTIWALOWĄ. 

 


Podsumowanie XI edycji Konkursu Plastycznego pn. „Bezpieczna droga do przedszkola i szkoły” w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie

 08 listopada 2018 r. w MDK Rzeszów odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji Konkursu Plastycznego pn. „Bezpieczna droga do przedszkola i szkoły”.


W programie imprezy, oprócz wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursu, wyróżnionym i opiekunom, odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej oraz pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. 
Dodatkową nagrod dla laureatów były warsztaty rękodzielnicze prowadzone przez Małgorzatę Gilarska oraz Agate Kwiatkowską - nauczyciele MDK Rzeszów.


Wśród zwycięzców znalazła się uczestniczka zajęć plastycznych prowadzonych przez Panią Elżbietę Ficek (MDK Rzeszów). Lena Drobot zdobyla I miejsce w kategorii wiekowej 7-9 lat.
Gratulujemy.

 


Wokaliści z MDK na Festiwalu "Tęczowe piosenki Jana Wojdaka"

W niedzielę 4 listopada w Modliborzycach odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki "Tęczowe piosenki Jana Wojdaka". 
Miło nam poinformować, że:
- duet Weronika i Dominik Połowniak z pracowni wokalnej Anny Olszewskiej 

- Michalina Grzybowska z pracowni wokalnej Iwony Josse-Jakubiec

zaspiewają w Finale, który odbędzie się  10-11 listopada 2018r. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. 

 


DZA UŚMIECH na Ogólnopolskich Mistrzostwach w Tańcu Nowoczesnym "Championships Mark'N'Move" LUBOŃ

W miniony weekend (26-27.10.2018) odbyłty się Ogólnopolskie Mistrzostwa w Tańcu Nowoczesnym "Championships Mark'N'Move" LUBOŃ.

Dziecięcy Zespół Artystyczny UŚMIECH reprezentując Młodziezowy Dom Kultury w Rzeszowie zdobył podwójne srebro:

- Mini formacja  juniorska - II miejsce

- Mini formacja dzieci - II miejsce

 

Formacja juniorek w kategorii disco dance uplasowała sie na 4 miejscu.

 


Młodzi plastycy na plenerze w Stropkovie (Słowacja)

Z wielką radością informuję, że grupa młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie w dniu 10.10. 2018 r. uczestniczyła w Międzynarodowym plenerze malarskim im. Fnanciszka Veseleho dla dzieci i młodzieży na Słowacji. W konkursie malarstwa plenerowego nasi podopieczni zostali docenieni zdobywając nagrody:
1. Blanka Skiba- Nagroda specjalna burmistrza miasta / nauczyciel A. Kwiatkowska
2. Teresa Rysz- I Nagroda / nauczyciel A. Kwiatkowska
3. Martyna Bidas- II miejsce / nauczyciel M. Gilarska
4. Alicja Zacharzewska- III miejsce / nauczyciel M. Gilarska

 


VIII Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia”

Singin Souls grupa wokalistów z Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zdobyła 
I miejsce w VIII Festiwalu Piosenki Kasi Sobczyk,, O Złotą Rożę''.

Festiwal odbył się 28.10.2018 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tyczynie.

W skład grupy wchodzą wokalistki z pracowni wokalnych: Iwony Josse-Jakubiec oraz Dominiki Kindrat.

 


Brązowa Igła dla Bartosza Rułki

W dniach 28 - 29 września 2018 r. Bartosza Rułka z monodramem POJEDYNEK wg. Witolda Gombrowicza (w reżyserii Roberta Nowaka) uczestniczył w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Małych IGŁA, który odbywał się w Klubie OCZKO w Ostrołęce.
W kategorii monodram zdobył BRĄZOWĄ IGŁĘ.

KOMUNIKAT JURY FESTIWALU: W kategorii monodram:

Srebrna Igła ex aequo - Maciej Walter z Grupy teatralnej OFFspring z Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi - spektakl "Munch!" i Paweł Ziegler z Teatru Poświęcony w Katowicach - spektakl "Dobra zwrotka".
Brązowa Igła - Bartosz Rulka z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie - spektakl "Pojedynek".


Elena Jakubiec w Finale "Wygraj Sukces"

Miło nam poinformować o sukcesie wokalistki Eleny Jakubiec, która w ubiegły weekend 28-29 września 2018r. podczas Finału 23. Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces" zdobyła wyróżnienie w I kategorii wiekowej(2012-2008).
Elena wystąpiła przy akompaniamencie swojego ukochanego taty.
Wokalistka uczęszcza na zajęcia do Pracowni Wokalnej Dominiki Kindrat.

Protokół z obrad jury - do pobrania tutaj


IMPET na podium w Krasiczynie

 

19.09 2018 Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „Impet“ uczestniczył w  II Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym „ Samocvity“ w Krasiczynie.  

 

Zespołowi Tanecznemu Form Nowoczesnych „Impet“ w kategorii nowoczesna choreografia przyznano:
II miejsce – grupa starsza (kategoria dorosłych) 
II miejsce
- grupa młodsza (lkategoria starsza).

 


Nagrodzone choreografie: „Zanim obmyje nas deszcz“, „A może by tak inaczej...“ (grupa młodsza) oraz  „Oddech...?!“ i  „Hanki“(grupa starsza).  

 

Choreograf  Zespołu TFN „Impet”- Bernadetta Wojtuń-Sikora.

 

Zespoły Taneczne  z Polski i Ukrainy zaprezentowały 63 choreografie w 4 kategoriach tanecznych : choreografia estradowa, nowoczesna, ludowa i stylizowany taniec  ludowy (w 5 kategoriach wiekowych).

 

Organizator Festiwalu - „Ar Centrum „Antre“ we  Lwów, współpraca:  Wyższa Szkoła Kultury ( Lwów), Zespół Zamkowo – Parkowy  w Krasiczynie,Fundacja PRO ARTE ET HISTORIA.

 

Prezentacje Festiwalowe (zespoły taneczne, zespoły wokalne i instrumentalne) oraz Koncert Galowy, do którego zaproszono też Zespół „Impet” , odbyły się w pięknej scenerii Zamku w Krasiczynie.


 


MARTYNA DUDEK wokalistka z pracowni wokalnej Iwony Josse-Jakubiec Iwona Josse-Jakubiec zdobyła II miejsce i nagrodę publiczności podczas 36 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Popularnej.

Festiwal odbył się w Miejskim Domu Kultury we Vranovie nad Topl'ou na Słowacji.


W festiwalu wzięło udział 12 wokalistów.


Polskę reprezentowali:
* Justyna Branewska (pracownia wokalna Pana Mirka Wysokińskiego),
* Katarzyna Drozdowska, Klaudia Kocój (pracownia wokalna Anny Olszewskiej),
* Dominika Czekaj, Dominika Ficek (pracownia wokalna Dominiki Kindrat),
* Izabela Górka, Martyna Dudek (pracownia wokalna Iwony Josse-Jakubiec).