2016/2017

SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

 

Wyróżnienie dla Gabrieli Matuszewskiej uczestniczki zajęć fotograficznych MDK

 

Gabriela Matuszewska uczestniczka zajęć fotograficznych dla dzieci w pracowni Dominiki Mróz-Toton zdobyła I wyróżnienie na IV  Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Żywioły – Powietrze” zorganizowaną przez Społeczną Językową Szkołę Podstawową w Lęborku. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac.


  

I miejsce dla Zespołu "Tradycja" w Chorzelowie

 

18 czerwca odbył się w Chorzelowie Jubileuszowy X Podkarpacki Jarmark Ludowy  „Roztańczony Chorzelów 2017”.

 

Organizatorem X Podkarpackiego Jarmarku Ludowego „Roztańczony Chorzelów” jest Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą  w Chorzelowie.   

Na tegorocznym „Roztańczonym Chorzelowie” zaprezentowało sie  13 zespołów folklorystycznych i 7 kapel ludowych. 
Prezentacje konkursowe oceniali: Alina Kościółek – Rusin -choreograf z Rzeszowa,  Urszula Opałka – choreograf z Łańcuta, Krzysztof Kubala– muzyk z Rzeszowa, Kazimierz Bober  – muzyk z Rzeszowa. 
Po obejrzeniu i wysłuchaniu  prezentacji  13 zespołów i  7 prezentacji  kapel  ludowych  komisja  artystyczna przyznała:
W kategorii  ZESPOŁÓW TANECZNYCH

 

W I kategorii wiekowej   - 6 – 12 lat
II  NAGRODĘ  Dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie dla  ZTL „Tradycja” za Tańce podlaskie, 

 

W II kategorii wiekowej  - 13 – 19  lat
I NAGRODĘ Wójta Gminy Mielec dla ZTL „Tradycja”  za Krakowiaka i tańce śląskie

 

Nagrody  ufundowano przez Ośrodek Kultury w Chorzelowie.
Komisja artystyczna  stwierdziła także, że jest pełna uznania dla tancerzy, choreografów, muzyków za wysoki poziom artystyczny prezentowany podczas Jarmarku, za pielęgnowanie i kultywowanie tradycji, tańca i śpiewu ludowego.  Zespoły zaprezentowały bardzo ciekawe układy taneczne i wysoki poziom wykonania. W tegorocznej edycji Jarmarku  wzięła udział imponująca ilość zespołów tańca ludowego i kapel  stojąca na bardzo wysokim poziomie. 
To dzięki popularyzacji tej formy tańca i muzyki, nasza kultura narodowa przekazywana będzie następnym pokoleniom.


  

Zespoły "Tradycja" i "Rzeszowianka" z I miejscami w Głogowie Małopolskim

 

Dnia 17.06.2017r. w Głogowie Małoposkim odbył się Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych "Roztańczona Wiosna".

 

Wśród laureataów przeglądu były Zespoły Tańca Ludowego z naszego MDK:

 

w kategorii 6-9 lat I miejsce zdobył Zespół "Rzeszowianka", natomiast II miejsce zdobyła gr. B Zespołu "Tradycja"

 

w kategorii 13-15 lat I miejsce zdobyła gr. A Zespołu "Tradycja"


  

Kolejne sukcesy wokalistów MDK

 

Dnia 19 czerwca 2017r., w Miejsko Gminnym Domu Kultury w Głogowie Małopolskim odbył się VI Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, wśród laureatów konkursu znaleźli się uczestnicy zajęć wokalnych naszego MDK.

 

Oto laureaci:

 

w 2 kategoria wiekowej wyróżnienie otrzymała Sylwia Myrda z pracowni wokalnej Pani Dominiki Kindrat

 

 oraz II miejsce zdobyła Michalina Grzybowska z pracowni wokalnej Pani Iwony Josse-Jakubiec

 

w 3 kategorii wiekowej wyróżnienie otrzymała Martyna Lampart I miejsce Maksymilian Stalec z pracowni wokalnej Pani Iwony Josse-Jakubiec


  

Sukcesy wokalistów z pracowni p. Iwony Josse-Jakubiec

 

W dniach 17-18.06.2017 r. odbył się Międzyosiedlowy Festiwal pn. "Odkrywamy talenty (artystyczne i sportowe)" w Rzeszowie. Festiwal organizowali Rzeszowski Dom Kultury i Samorządowa Rada Osiedla Krakowska Południe. Celem dwudniowej imprezy było wyłonienie talentów artystycznych i sportowych oraz umożliwienie mieszkańcom Rzeszowa zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publiczności.

 

Udział w wydarzeniu wzięło 88 uczestników. Miło nam poinformować że I miejsce w 2 kat. wiekowej otrzymał Maksymilian Stalec, a II miejsce w tej samej kategorii Michalina Grzybowska z pracowni wokalnej "Nowy Świat".

 

Sceniczne prezentacje ocenili znane postacie rzeszowskiego świata muzyki, sportu i sztuk plastycznych: Zbigniew Jakubek (pianista, aranżer, kompozytor), Brygida Sakowska-Kamińska (mistrzyni akrobatyki, trener) oraz Arkadiusz Andrejkow (artysta, twórca murali) – poinformował Daniel Czarnota.


  

Kornele Wicemistrzem Europy Jazz Dance- Praga 2017


  

Kornele i T-8 wróciły z Mistrzostw Polski z medalami!

 

W miniony weekend 2-4.06.2017r., w Białobrzegach k. Radomia odbyły sie Krajowe Mistrzostwa Polski IDO Show Dance. Nasz MDK reprezentowały dwa zespoły taneczne "Kornele" i "T-8".

 

W imprezie uczestniczyło ok. 1000 tancerek i tancerzy z całej Polski. Nasze zespoły jak zawsze zaprezentowały bardzo wysoki poziom taneczny i artystyczny.

 

A oto ich sukcesy:

 

Tytuł Mistrza Polski wytańczyła formacja powyżej 16 lat Zespołu Kornele w chwytającej za serce kompozycji pt.: „ Baśń czy rzeczywistość”. W tej samej kategorii tytył II Wicemistrza Polski zdobyła formacja Zespołu "T-8" za wzruszajaca choreografię "Ukryte piękno".

 

Tytuł Wicemistrza Polski zdobył formacja juniorów (12-15 lat) Zespołu "Kornele" w choreografii  pt.;”W otchłani oceanu” , mini formacja dorosłych Zespołu "Kornele" w układzie „Pełnia” , mini formacja juniorów Zespołu "T-8"  za zabawną choreogarfię "Nasz chleb" oraz duet „Inspiracja” – Patrycja Cygan, Anna Kuszarecka z Zespołu "Kornele".

 

Tytuł II Wicemistrza Polski zdobyła zaś formacja dzieci do lat 11 Zespołu "T-8" za choreografię "Bobry" oraz raz debiutująca na Mistrzostwach mini formacja dzieci do lat 11  Zespołu "Kornele"w choreografii „ Skąd ten rumor”. Brązowy medal wywalczył równiez duet Wiktoria Lech i Marek Szajnar z Zespołu "Kornele"

 

Ogromny sukces również dla grupy 31+ Zespołu "T-8", czyli grupy mam dzieci tańczących w Zespole, zdobywając tytuł Mistrza Polski.

 

Zdobyte tytuły kwalifikują Zespoły do udziału w Mistrzostwach Świata i Europy w kategorii Show Dance.


  

Wyróżnienia dla uczestników zajęć plastycznych Pani Elżbiety Ficek

 

2 czerwca 2017 w GOKiB w Krasnem, odbył się Finał IX Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Teatralnego „Kukły” 2017. Wśród wyróżnionych w konkursie znależli się najmłodsi uczestnicy zajęć plastycznych, prowadzonych przez Panią Elżbietę Ficek. Spośród 200 nadesłanych prac wyróżnienia w kategorii 1-3 szkoły podstawowej otrzymali: Liliana Kordas, Magdalena Bundyra, Lena Drobot i Kajetan Łagowski.


  

Sukces wokalistów z MDK na XVII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca "Muszelki Wigier" w Suwałkach

 

W dniach 25-27.05.2017 odbył się  XVII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” w Suwałkach - jeden z najbardziej popularnych i cenionych festiwali.

 

Udział w wydarzeniu wzięło prawie ośmiuset wykonawców w wieku 6-25 lat z Polski i Europy min: z Wielkiej Brytanii, Austrii, Litwy, Ukrainy, Rosji oraz Gruzji.

 


Do ścisłego Finału zakwalifikowało się czworo wokalistów z MDK- Weronika, Karolina, Jakub i Dominik Połowniak.

 


Miło nam poinformować, że w kat. 14-16 lat Wyróznienie otrzymała Weronika Połowniak natomiast w kat.17-25 lat, III miejsce zajął Dominik Połowniak. 

 

Ich występy oceniali znakomici jurorzy, uznani w środowisku artystycznym kompozytorzy, wokaliści, choreografowie i pedagodzy. 

 


Festiwal uwieńczyła uroczysta gala, podczas której nastąpiła prezentacja laureatów, poprzedzona koncertem wspomnieniowym  honorującym pamięć znakomitych artystów: Adama Kreczmara, Jonasza Kofty i Jacka Janczarskiego. Udział w tym koncercie wzięli Weronika i Dominik Połowniak. 

 


Widzowie, którzy nie mogli zobaczyć koncertu laureatów i Koncertu Wspomnieniowego, będą go mogli zobaczyć w Telewizji Polskiej S.A.


  

III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie "Student ma talent" dla Dominiki Czekaj

 

Podczas Uroczystej Gali Finałowej IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Student ma Talent", który odbył się 23 maja 2017 r. o godz 17:00 na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego wokalistka MDK z Pracowni Wokalnej Dominiki Kindrat - Dominika Czekaj - zdobyła III miejsce. Dominice towarzyszył zespół złożony ze studentów jazzu i muzyki estradowej rzeszowskiego Wydziału Muzyki: Paweł Kusior, Michał Berliński i Przemysław Kuta.

 

Konkurs był jednym z punktów tegorocznych Kulturaliów, organizowanych przez Uniwersytet Rzeszowski. Jego celem było wyłonienie najciekawszych osobowości wśród osób posiadających różnorodne talenty i umiejętności.


  

I miejsce dla Zespołu "Uśmiech" na Festiwalu w Gliwicach

 

W dniu 27.05.2017r. Dziecięcy Zespół Artystyczny "Uśmiech" uczestniczył w III edycji Festiwalu Step Dance Show w Gliwicach. Reprezentacja Mini zdobyła I miejsce w kategorii open dance do lat 9.

 

Nasze małe artystki ogromnie cieszyły się z pierwszego miejsca, pucharu i nagrody specjalnej -profesjonalnej sesji zdjęciowej dla całej formacji.


  

Sukces Aleksandry Rułki w Ogólnopolskim konkursie w Polkowicach

 

Aleksandra Rułka zdobyła wyróżnienie na II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kwiat Dziełem Doskonałym” zorganizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Polkowicach. Na konkurs wpłynęło 2677 prac w 7 kategoriach.


  

Wokalistki MDK nagrodzone podczas Podkarpackiego Wiosennego Spotkania z Poezją i Piosenką

 

Dnia 12 maja 2017r. w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale odbył się konkurs Podkarpackie Spotkanie z Poezją i Piosenką "Pamiętajcie o ogrodach:, którego współorganizatorem był Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Spośród  21 prezentacji poezji oraz 12 prezentacji wokalnych o tematyce przyrodniczej jury postanowiło nagrodzić między innymi wokalistki Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie:

 

Weronikę Połowniak z pracowni wokalnej p. Anny Olszewskiej, która zajęła III miejsce.

 

Kornelię Kulczycką z pracowni wokalnej p. Dominiki Kindrat, która zdobyła II miejsce.


  

Sukcesy uczestników z pracowni fotograficznej p. Dominiki Mróz-Toton

 

 

 

1) XVIII Ogólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2017

Dnia 19.04.2017 r. Jury spośród  2723 zdjęć 673 autorów, ze 165 placówek wybrało prace nagrodzone i wyróżnione na konkursie.

 

Karolina Przyboś z pracowni fotograficznej Dominiki Mróz-Toton otrzymała nagrodę TOWARZYSTWA DZIAŁAŃ TWÓRCZYCH „TALENT”. Jest to jej już druga nagroda na konkursie ogólnopolskim w tym roku.

 

 

 

2) Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU

 

 

Sześcioro dzieci z pracowni fotograficznej Dominiki Mróz-Toton: Kinga Kojder, Lidia Niezgoda, Filip Raczkowski, Dawid Siembrzuch, Maja Szalacha, Patryk Zbrowski otrzymało wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci  "Oko kalejdoskopu". Jest to ogromny sukces zważywszy że uczestnicy chodzą do 3 klasy szkoły podstawowej i na zajęcia fotograficzne chodzą od bieżącego roku szkolnego. Zwycięski film można obejrzeć tutaj ub na kanale organizatora konkursu- tutaj. Jury przyznało wyróżnienie młodym uczestnikom za "subtelność i miłość do natury".


  

Dominika Czekaj z MDK w Finale IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "STUDENT MA TALENT".

 

W dniu 25 kwietnia 2017r. w sali widowiskowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się eliminacje do IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Student ma talent". Wśród nominowanych do Finału znalazła się Dominika Czekaj
z Pracowni Wokalnej Dominiki Kindrat.

 

Finał odbędzie się podczas tegorocznych Kulturaliów dnia 23 maja na Wydziale Muzyki. Trzymamy kciuki za Dominikę i serdecznie gratulujemy!


  

I miejsce dla Zespołu "T-8" w Wieliczce

 

W dniu 22.04 2017 Zespół T-8 (Grupa B) brał udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Zepołów Tanecznych SALT CITY DANCE FESTIVAL w Wieliczce
Cudowna atmosfera, świetna zabawa i ogrom uczestików z całej Polski. Tancerki wywalczyły zaszczytne I miejsce w kategorii Jazz Formacje, III miejsce zdobyła Mini Formacja Jazz, natomiast Nasza solistka Wanessa  Bednarz wytanczyła I miesce w kategorii Show-Dance.


  

Nagroda Specjalna dla Teatru M.D.K.

 

W miniony weekend, Zespół aktorski Teatru M.D.K. w Rzeszowie, otrzymał Nagrodę Specjalną za kreację w spektaklu "OPERETA czyli Ptasia Kaszanka na motywach Historii Witolda Gombrowicza" przyznana przez wspaniałych jurorów: Jadwigę Sącińską, Jana Leszka i Dariusza Leśnikowskiego na XXXV Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych CENTRUM Łódź 2017.

 

Reżyserem spektaklu jest Pani Monika Adamiec, która otrzymała również nagrodę indywidualną- LOKATORA TEATRU, za wspaniałą pracę z młodzieżą.


  

Grand Prix dla DZA Uśmiech we Wrocławiu!


W ubiegły weekend 50-osobowa grupa Dziecięcego Zespołu Artystycznego "Uśmiech" reprezentowała Młodzieżowy Dom Kultury  podczas Grand Prix Polski "Kotwica 2017" w Brzegu.
2-dniowe zmagania taneczne wraz z tancerzami z całej Polski, zwieńczył ogromny sukces dla małych i dużych tancerek z Rzeszowa.
Oprócz wspaniałej przygody tanecznej, ogromu wrażeń i emocji, DZA "Uśmiech"został nagrodzony najwyższym laurem - Grand Prix Polski dla najlepszego Zespołu. Nagroda została przyznana za wysoki poziom prezentacji scenicznych oraz poszukiwanie nowości w ruchu.
Rzeszowskie tancerki startowały w dwóch kategoriach tanecznych - art dance oraz disco-dance w formacjach, mini formacjach, duetach w kategorii dziecięcej i juniorskiej.
Roztańczony "Uśmiech" dołączył do swojej niemałej listy sukcesów, kolejne 7 złotych medali, srebro, brąz oraz 2 wyróżnienia.

  

Kolejny sukces młodych fotografików!

Młodzi fotograficyz pracowni Pani Dominiki Mróz-Toton znowu z sukcesami!
Karolina Przyboś zdobyła nagrodę Dyrektora Pałacu Młodzieży w Koszalinie a Aleksandra Rułka wyróżnienie na XVI Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Człowiek Świat Przyroda" zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Koszalinie. Na wystawę pokonkursową zakwalifikowały się prace Dobrosławy Taras, Aleksandry Rułki i Bartosza Rułki. Zwycięski zestaw nosi tytuł "Struna". Karolina wybiera się na Ogólnopolskie Młodzieżowe Spotkania z fotografią w Sarbinowie zorganizowane dla laureatów konkursu.


  

Wielki sukces ZTFN "Impet" w Pradze!

 

W dniach 26-29.03.2017 ZESPÓŁ TANECZNY FORM NOWOCZESNYCH  „IMPET” uczestniczył w IX INTERNATIONAL FESTIVAL COMPETITION GOLD EUROPE- SPRING SYMPHONY 2017 w PRADZE, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Republiki Czeskiej.

W Festiwalu zaprezentowały się zespoły oraz soliści z Białorusi, Rosji, Ukrainy, Gruzji i Polski w różnych gatunkach sztuki min. taniec (nowoczesny, estradowy, ludowy, cyrkowy) oraz muzyka wokalna i instrumentalna.

Zespół „Impet” zdobył Laureata I stopnia – złoty medal (grupa starsza kat. 16-18 lat) oraz Laureata III stopnia – brązowy medal (grupa młodsza kat. 13-15 lat). Prezentowane choreografie: „Twarze”, „ Hanki”, „ Motyl”, „A może by tak inaczej…”.Choreograf i kierownik Zespołu „Impet”- Bernadetta Wojtuń- Sikora

Wykonawców oceniało profesjonalne Jury składające się ze znanych artystów, choreografów, pedagogów kreatywnych dyscyplin sztuki z Rosji, Gruzji i Ukrainy. Kryteria oceny: ogólne wrażenie, technika wykonania,-sztuka aktorska, muzyka, oryginalność występu i interpretacja oraz estetyka kostiumowa i dekoracyjna.

Celem festiwalu było pokazanie i wsparcie najbardziej utalentowanych i obiecujących wykonawców w sztuce, wymiana doświadczeń między zespołami, wsparcie dla stałych, twórczych kontaktów między nimi, rozwój, stosunków między grupami etnicznymi, międzyregionalnymi i międzynarodowymi w dziedzinie dziecięcej i młodzieżowej twórczości oraz  rozwijanie form dialogu kulturowego. Dużą atrakcją Festiwalu było zwiedzanie Pragi.

 


 

Sukcesy zespołów "Kornele" i "Uśmiech" oraz Teatru M.D.K czyli Młode Dzielne Kuropatwy

Dziecięcy Zespół Artystyczny "Uśmiech" został zasypanygradem złotych medali podczas Mistrzostw Tańca Nowoczesnego " Zachodnie Zderzenie" w Poznaniu.
Reprezentacja Dzieci święciła triumfy w swojej kategorii wiekowej do lat 11 aż 7-krotnie !!!! Zarówno w formacjach, mini formacjach, duetach, solo każdorazowo pokonywała licznych rywali i plasowała się na najwyższym podium, odbierając z rąk sędziów złote laury.
Ich starsze koleżanki z reprezentacji Juniorskiej równie godnie reprezentowały cały zespół. Aż 3-krotnie uplasowały się na najwyższym podium, 1 raz odbierały srebro i 3-krotnie cieszyły się z brązu.
Weekendowy bilans z łączna sumą 10 złotych medali, 1 srebrnego i 3 brązowych, to nie koniec ....
Powodów do radości było więcej, ponieważ cała grupa DZA "Uśmiech" otrzymała wyróżnienie specjalne od sędziego głównego za perfekcjonizm sceniczny.

 

Zespół Taneczny "Kornele" na odbywających się w Kielcach Mistrzostwach Polski IDO Jazz Dance 2017, koniec imprezy przypieczetował wielkim sukcesem, gdyż formacja seniorska powyżej 16 lat zdobyła tytuł Mistrza Polski i złoty medal, a towarzysząca Zespołowi formacja powyżej 31 lat zdobyła Wicemistrzostwo Polski i srebrny medal!

 

Dzięki tym sukcesom Zespół zakwalifikował się do udziału w Mistrzostwach Europy odbywających się w Pradze w czerwcu 2017r. oraz do Mistrzostw Świata w Rawie Mazowieckiej.

 

Nie mniejszy sukces osiagnął Teatr M.D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy, który uczestniczył w bardzo prestiżowej imprezie teatralnej, jaką jest XVIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów Niezależnych "Garderoba"- Warszawa 2017. Dziękli wspaniałej grze teatralnej, dużemu talentowi choreograficzno-muzycznemu, doskonałej dykcji oraz pełnemu profesjonalizmowi teatralnemu, którego nie powstydziłby się zawodowy aktor, Loża Teatrów Białołęckich przyznała za spekatkl "Bal w Operze" wyróżnienie!

 


 

Sukces wokalistek MDK na XXIX Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej "LOVE ME TENDER" w Jaśle!

 

Z radością informujemy, że w dniu 21 marca 2017 roku podczas XXIX Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej "LOVE ME TENDER" w Jaśle wokalistki z Pracowni wokalnej Pani Anny Olszewskiej zajęły najlepsze miejsca:

 

I miejsce - Katarzyna Drozdowska

II miejsce - Julia Mazur

Jury podkreśliło bardzo wysoki poziom tegorocznego Festiwalu. 

Sukcesy wokalistek MDK!

Miło nam poinformować o sukcesach naszych wokalistów z minionego weekendu 18-19 marca 2017r.

Wyróznieniea zdobyły:

- Kornelia Kulczycka, z parcowni wokalnej Dominiki Kindrat, na Konkursie Piosenki Angielskiej w Tarnobrzegu

oraz

-  Karolina Połowniak, z pracowni wokalnej Dominiki Kindrat  i Weronika Połowniak, z pracowni wokalnej Anny Olszewskiej podczas XXVI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Super Mikrofon Radia Jard" w Białymstoku.

 


 

II nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym dla Bartosza Rułki

Bartosz Rułka, uczestnik zajęć fotograficznych, prowadzonych przez Panią Dominikę Mróz-Toton, zdobył II nagrodę w kategorii szkół gimnazjalnych, w III Ogólnopolskim Konkursie "Decydujący moment" .
Tematem konkursu było szerokie pojęcie „decydującego momentu” w fotografii reportażowej, odnoszące się do twórczości wybitnego fotoreportera XX wieku Henri Cartier – Bressona. Moment ten, to ułamek sekundy, który wyraża kwintesencję danej chwili. Zadaniem konkursowym było wykonanie zdjęcia, które powinno streszczać zdarzenia w ich kulminacyjnym momencie – tak przypadkowe, jak i przewidywalne.
Nagrodą dla nagrodzonych autorów, będą jednodniowe warsztaty fotografii studyjnej.
 

 

Sukces Kingi Brody z pracowni fotograficznej p. Dominiki Mróz-Toton

 

Kinga Broda, uczestniczka wakacyjnych warsztatów kulinarno-fotograficznych w pracowni fotograficznej Dominiki Mróz-Toton, za zdjęcie wykonane podczas warsztatów zdobyła III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie IV Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Jej portret, Jego portret, Ich portret" zorganizowanym przez MDK w Płocku. 

Sukcesy tancerzy MDK na Turnieju Tańca Nowoczesnego "Roztańczony Stary Zamość 2017"

 

Ubiegłą sobotę podopieczne Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie spędziły w atmosferze artystycznych zmagań podczas Turnieju Tańca Nowoczesnego "Roztańczony Stary Zamość 2017".
50 - osobowa grupa Dziecięcego Zespołu Artystycznego "Uśmiech" wystartowała w innych formach tańca w formacjach, mini formacjach, duetach i pokazach solowych.
Po raz pierwszy debiutowała w rozgrywkach turniejowych reprezentacja Mini do lat 9 układem tanecznym "Papuga-gaduła". Nasze małe tancerki podbiły serca publiczności jak również zyskały uznanie w oczach wszystkich sędziów, otrzymując za prezentację same 1.
Ich starsze koleżanki z reprezentacji dziecięcej i juniorskiej także miały powody do wielkiej radości.
W rękach tancerek Dziecięcego Zespołu Artystycznego "Uśmiech" znalazło się 7 złotych pucharów i 2 srebrne.


Natomiast tancerka Zespołu T-8, Wnaessa Bednarz zajęła 1 miejsce w kategorii solo inne formy tańca.

  


 

Grand Prix dla Zespołu Tańca Ludowego Rzeszowianka!

  

Po raz dziesiąty w Sali Teatralnej Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu odbył się 12 stycznia 2017 roku Festiwal Kolęd i Pastorałek „Świąteczne Śpiewanie”.  W Konkursie uczestniczyło 15 dziecięcych zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych, które wykonywały tradycyjne i pastorałki  kolędy, a także pieśni i piosenki związane  z Bożym Narodzeniem. 

 


 

Wyróżnienia dla uczestniczek zajęć plastycznych MDK

  

Dnia 9.01.2017r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, odbyło się rozstrzygnięcie XIII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Anioły, aniołki, aniołeczki i ich ciekawe książeczki. Zaczytany anioł". 

Na konkurs wpłynęło 308 prac plastycznych płaskich i przestrzennych z Rzeszowa i okolic. W kategorii wiekowej kl. I-III wyróżnienia otrzymały Liliana Kordas i Gabriela Matuszewska z pracowni plastycznej i grafiki komputerowej Pani Elżbiety Ficek.

 


 

Sukcesy Zespołów MDK na 24 Mikołajkowych Spotkaniach Tanecznych w Krośnie

  

Dnia 9.12.2016 w Regionalnym Centrum Kultury Pogranicza w Krośnie odbył się Międzywojewódzki Przegląd Taneczny „24 Mikołajkowe Spotkania Taneczne”. 

W przegladzie wzięły udział dwa zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury: 

I miejsce w najmłodszej kategorii zdobyła grupa dziecięca Zespołu "Kornele" za choreografię "Owczy los" natomiast grupa młodsza Zespołu Tanecznych Form Nowoczesnych "Impet" zdobyła III miejsce za choreografię „A może by tak inaczej", w kategorii wiekowej(12-15 lat).

 


 

Nagroda dla Bartosza Rułki w IX Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym

  

Bartosz Rułka zdobył II nagrodę na IX Międzynarodowym konkursie Fotograficznym "Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii" zorganizowany przez Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" w Lublinie. 

Bartek uczestniczy w zajęciach fotograficznych prowadzonych przez Panią Dominikę Mróż-Toton.

 


 

Tancerki z "Impetu" wśród nagrodzonych podczas XXIV Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej

  

25.11.2016 odbył się Konkurs Taneczny w ramach XXIV Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej, organizowanych przez III LO W Rzeszowie. 

Karolina Patruś  i Aleksandra Wojnar - tancerki Zespołu Tanecznego Form Nowoczesnych „Impet”,  zatańczyły własną choreografię "Echo i zdobyły III Nagrodę.

 


 

Sukces wokalistów MDK na Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki "Mikołaj"

  

4 grudnia 2016r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Kuryłóce odbył się po raz kolejny Międzypowiatowy Festiwal Piosenki "Mikołaj". 

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczestnicy zajęć wokalnych, prowadzonych przez Pani Iwonę Josse-jakubiec. 

Maksymilian Stalec zajął I miejsce w 3 kategorii wiekowej, a Michalina Grzybowskazdobyła Grand Prix.

  


 

Kolejne sukcesy Zespołu Uśmiech 

Miniony weekend był dla Dziecięcego Zespołu Artystycznego "Uśmiech" prawdziwą ucztą taneczną.
50- osobowa grupa tancerek reprezentacji dziecięcej i juniorskiej wystartowała w VI Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych "Terpsychora" w Kłodawie k/Konina.
Całodzienne zmagania konkursowe zaowocowały dla młodych artystek - podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie, nagrodą specjalną - nominacją zaproszeniem na Mistrzostwa Polski w Tańcu Nowoczesnym w Poznaniu w roku 2017.

 


 

Kornele z brązowym medalem Mistrzostw Świata!

  

W minionym tygodniu, w niemieckiej Riesie, odbyły się Mistrzostwa Świata Show Dance. Wysokie noty i medal zdobył Zespół "Kornele" 

Na pierwszy ogień do walki na Mistrzostwach Świata stanęły nasze najmłodsze tancerki w dziecięcej formacji pt. "Owczy los", która zajęła w finale 4 miejsce. 
Następnie przyszedł czas na juniorki, które pokonując 18 zespołów z całego świata i tym samym kwalifikując się do finału, zajęły 5 miejsce.
Na koniec na scenie prezentowali się seniorzy. Natalia Brągiel i Marek Szajnar z duetem pt. "Zaufanie", otarli się o finał, zajmując 8 miejsce. Z kolei mini formacja seniorska, pokonując 15 zespołów, uplasowała się na 12 pozycji. 
Jednak na największe emocje przyszedł czas w ostatni dzień zawodów. Formacja seniorska pt. "Pełnia" pokonała 18 zespołów, okazując się przy tym najlepszą z Polski i tym samym wywalczyła brązowy medal i dumnie obroniła tytuł drugich Vice-mistrzów Świata! Po zaciętej walce, nie do pokonania okazały się jedynie formacje ze Słowenii i Niemiec.

 


 

Nagroda dla Dominiki Czekaj na VII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Rozrywkowo-Jazzowej w Lublinie 

Z przyjemnością informujemy, że laureatką III nagrody podczas VII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Rozrywkowo-Jazzowejodbywającego się 26 listopada w Lublinie została Dominika Czekajz pracowni wokalnej Dominiki Kindrat.

 


 

Kolejne trofea dla DZA "Uśmiech"! 

Kolejne trofea artystyczne zasiliły konto Dziecięcego Zespołu Artystycznego "Uśmiech". Z roztańczonego Śląska nasze małe i duże tancerki przywiozły kolejne złoto i srebro.

 


 

Sukcesy Zespołów MDK na XV Przeglądzie Zespołów Tanecznych "Pasikonik" w Mielcu

  

W dniach 24-25 listopada 2016r. już po raz piętnasty, odbył się w Mielcu Przegląd Zespołów Tanecznych "Pasikonik". 
W dniu 24.11.2016r , odbyły się prezentacje w tańcu ludowym.Grupa B Zespołu Tańca Ludowego "Rzeszowianka",  zatańczyła tańce lubelskie i otrzymała Nagrodę Główną Dziecięcego Jury oraz II miejsce od Jury Profesjonalnego.Choreografem Zespołu jest Pani Anna Wawrzynowska. 

W dniu 25.11. 2016 Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „Impet” (grupa młodsza) uczestniczył w Przeglądzie, w kategorii formy różne (11-15 lat). Wśród 19 Zespołów,„Impet” zdobył Wyróżnienie za choreografię "A może by tak inaczej". Choreografem Zespołu jest Pani Bernadetta Wojtuń - Sikora.

 


 

Wielki sukces tancerek Zespołu "Uśmiech" 

 Miniony weekend był dla tancerek Dziecięcego Zespołu Artystycznego "Uśmiech" szczególny. 
Dwumiesięczne intensywne przygotowania zostały docenione przez jurorów oceniających w Wasilkowie k/Białegostoku taneczne zmagania podczas 41 Międzynarodowego Festiwalu Tańca Nowoczesnego.
Małe tancerki grupy reprezentacyjnej do lat 11 stanęły na najwyższym podium aż 6-krotnie.
Ze złotych medali cieszyła się cała formacjamini formacje oraz tancerki startujące w duetach.
Grupa juniorska trzymała złote puchary 2-krotnie, raz odbierała srebro i 2-krotnie brąz.

 


 

Sukcesy wokalistów MDK

  

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 12-13 listopada 2016 roku podczas XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" w Krakowie Weronika Połowniak z Pracowni Wokalnej Pani Anny Olszewskiej zdobyła III miejsce w IV kategorii wiekowej a Dominik Połowniak z Pracowni Wokalnej Pani Dominiki Kindrat został wyróżniony w V kategorii wiekowej. Podczas uroczystej gali wręczenia nagród czworo rodzeństwa: Weronika, Dominik, Jakub oraz Karolina Połowniak wyśpiewało utwór " Ej, przyjdźcie do nas" skomponowany specjalnie dla nich przez Jana Wojdaka. W solowej kompozycji "Przygoda intelektualna" wystąpiła rownież Weronika. Obie piosenki ukazały się na najnowszej płycie "Piosenki Festiwalowe 7".

 


 

Sukces Zespołu "Impet" w Pyskowicach

  

W miniony weekend- 29.10.2016r.- Zespół Taneczny Form Nowoczesnych "Impet" uczestniczył w IV Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych Pląsy Dramy w Pyskowicach. W konkursie wzięło udział 80 zespołów tanecznych z całej Polski, które prezentowały się w różnych kategoriach wiekowych i tanecznych. 

Nasz zespół prezentował się w dwóch kategoriach 12-15 i powyżej 15 lat, i w obydwu zdobyłwyróżnienie I stopnia!

 


 

Wokaliści z MDK zakwalifikowani do Finału Festiwalu Piosenki

  

23.10.2016r. w Modliborzycach, odbyły się eliminacje regionalne XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczoe Piosenki Jana Wojdaka". Spośród 80 wokalistów, do ścisłego Finału, zakwalifikowali się: 

- Jakub Połowniak z pracowni wokalnej Pani Anny Olszewskiej 

- Dominik Połowniak z pracowni wokalnej Pani Dominiki Kindrat 

Finał konkursu odbędzie się w dniach 12-13.11.2016r. w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

 


 

Nagrody dla wokalistek z MDK

  

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 23 października 2016 r.podczas VI Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia" w Tyczynie,  wokalistki z Pracowni Wokalnej Dominiki Kindrat Młodzieżowego Domu Kultury w RzeszowieMagdalena Bukała oraz Dominika Czekaj zdobyły kolejno II miejsce  oraz wyróżnienie w II kategorii wiekowej 16+ lat. 

  


 

I Nagroda dla Teatru "M.D.K.- czyli Młode Dzielne Kuropatwy"

  

W miniony weekend w Młodzieżowym Domu Kultury im. A.Bursy w Krakowie odbył się VII Ogólnopolski Festiwal Teatralny w Scenie "i". 

Jury w składzie: Katarzyna Deszcz, Łukasz Drewniak, Wiktor Loga – Skarczewski, 
na posiedzeniu 22 października po obejrzeniu 13 spektakli konkursowych postanowiło przyznać: 

I NAGRODĘ  dla Teatr M.D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy,za spektakl pt. "Bal w Operze” Juliana Tuwima .

 Wielki sukces tancerek Zespołu Tanecznego Form Nowoczesnych "Impet" w Nessebarze!

W dniach 20 -25.08. 2016 r. Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „Impet” uczestniczył w V Międzynarodowym Festiwalu Artystycznym „Gwiazdozbiory w Nesseberze” w Bułgarii. W Festiwalu prezentowały się zespoły i wykonawcy indywidualni z różnych krajów: Bułgaria, Polska, Izrael, Gruzja, Rosja, Armenia, Mołdawia, Białoruś, Ukraina, Rumunia, Kazachstan.

Kategorie konkursu festiwalowego to: taniec, muzyka, malarstwo/rysunek i niestandardowe formy twórczości młodzieżowej.

Zespół „Impet” zaprezentował się w tańcu współczesnym i zdobył wysokie nagrody:

I miejsce (złoty medal) – duet,

II miejsce (srebrny medal) - grupa starsza (kat. 15 – 18 lat)

II miejsce (srebrny medal) - grupa młodsza ( kat. 11-14 lat ).