2015/2016

 

SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

 

II miejsce dla wokalistki Magdaleny Bukały

 

Informujemy, że w dniu 23 kwietnia, podczas finału IV Konkursu Wokalnego "Tylko Polska Piosenka" organizowanego przez MOK w Dębicy Magdalena Bukała z Pracowni Wokalnej Anny Olszewskiej przygotowana przez p. Dominikę Kindrat zdobyła II miejsce w III Kategorii Wiekowej 19+. Gościem specjalnym w jury był Jerzy Połomski.

 


 

III miejsce dla Zespołu Tańca Ludowego "Tradycja" w Przeworsku

 

W minioną niedzielę 24.04.2016r. w Przeworsku odbywała się Jubileuszowa 30 edycja Międzywojewódzkiego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego "Taneczny krąg".  Jury po obejrzeniu 26 prezentacji postanowiło, w kategorii 7-12 lat przyznać III miejsce dl tancerek i tancerzy z Zespołu Tańca Ludowego "Tradycja". Zdjęcia zespołu zostały zamieszczone również w pamiątkowym folderze.

 


 

Teatr Młode Dzielne Kuropatwy znów z sukcesami!

 

Teatr M.D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy otrzymał WYRÓŻNIENIE oraz pochwałę za "szczególną dbałość o zespołowy wymiar prezentacji" w spektaklu "Bal w operze" na 34. Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych CENTRUM 2016 w Łodzi 15.-17.04.2016r.


 


 

Sukces Zespołu "Kornele" na Festiwalu Tanecznym w Biłgoraju

 

W niedzielę 17.04.2016r zespół "Kornele" zaprezentował swoje umiejętności na III Ogólnopolskim Festiwalu Tanecznym „ Inspiracje Taneczne” w Biłgoraju. Został nagrodzony gromkimi brawami, gratulacjami za wspaniałą i błyskotliwą kompozycję, wysoki poziom techniczny i niesamowity wyraz artystyczny. Zespół był „inspiracją” festiwalu. Zdobył najwyższe lokaty: Nagrodę Specjalną w kategorii dzieci  oraz 1 miejsce w kategorii juniorów.

Inscenizacja taneczna, którą przedstawiły najmłodsze uczestniczki zespołu urzekła również dziecięce jury, które przyznało Kornelom swoją nagrodę.

 


 

Sukcesy zespołów "Uśmiech" i "Kornele" na Turnieju Tańca w Suchedniowie

 

16 kwietnia  Dziecięcy Zespół Artystyczny  „Uśmiech” oraz Zespół "Kornele" z MDK w Rzeszowie brały udział w XI Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych – Suchedniów 2016.

 

W tegorocznej edycji widowiskowe i niepowtarzalne układy choreograficzne na scenie Ośrodka Kultury „Kuźnica” zaprezentowało 989 tancerek i tancerzy z 27 formacji tanecznych i 56 grup wchodzących w ich skład z całej Polski.

 

Nasze zespoły jak co roku znalazły się w czołówce nagrodzonych:

Grand Prix Turnieju otrzymał Zespół "Kornele"

I miejsce w kat. inscenizacja taneczna 11-13 lat zdobył zespół "Uśmiech"

I miejsce w kat. inne formy tańca do 10 lat zobyły "Kornele Mini"

I miejsce w kat. inne formy tańca 11-13 lat zdobył Zespół "Kornele", a II miejsce w tej kategorii zdobył Zespół "Uśmiech"

 

Zespoły otrzymały również nominację do udziału w 43. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, który odbędzie się w lipcu 2016r.

 


 

Sukcesy Zespołów Kornele i T-8 na Mistrzostwach Polski!

  

W dniach 8-10.04.2016r. w Wałbrzychu odbywały się Mistrzostwa Polski, Jazz Dance, Show Dance 2016. Nasze miasto reprezentowały dwa zespoły taneczne działające w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie- "Kornele" i "T-8". Jak co roku zespoły zdobyły ogromny sukces i mnóstwo medali.:

 

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kat. show dance formacje seniorów zdobył Zespół "T-8"

Srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Polski w kat. Show dance formacje seniorów zdobyłZespół "Kornele"

Srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Polski w kat. Show dance duety zdobył duet zZespołu "Kornele"

Brązowy medal w kat. formacji juniorskich Show Dance 12-15 lat zdobył Zespół "Kornele"

Brązowy medal w kat. formacji Show Dance 7-11 lat zdobył Zespół "Kornele"

 

Przy zespołach działają również grupy powyżej 31 lat i tutaj też same sukcesy:

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kat. Jazz Dance 31+ zdobyła grupa z Zespołu "Kornele"

Srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Polski w kat. Show Dance 31+ zdobyła grupa zZespołu "T-8"

 

Oprócz medali zespoły zajęły niekiedy miejsca tuż za podium i tak:

- 4 miejsce w kat. formacji juniorskich Show Dance 12-15 lat zdobył Zespół "T-8"

- 4. miejsce w mini formacjach seniorskich Show Dance zdobył Zespół "Kornele

- 5 miejsce w w kat. formacji Show Dance 7-11 lat zdobył Zespół "T-8"

- 5 miejsce w w kat. mini formacji Show Dance 7-11 lat zdobył Zespół "T-8"

- 5. miejsce w kategorii formacji seniorskich Jazz Dance zdobył Zespół "Kornele"

- 9. miejsce w kategorii formacji juniorskich Jazz Dance zdobył Zespół "Kornele"

 

Gratulujemy i cieszymy się, ze zespoły uzyskały awans na Mistrzostwa Europy w Sankt Petersburgu (Rosja) oraz na Mistrzostwa Świata w Riesie (Niemcy)!

 


 

Sukcesy młodych fotografów na XV Ogólnopolskim Konkursie „Człowiek, Świat, Przyroda”!

  

Anna Bednarz została laureatką II nagrody, oraz nagrody Banku Ochrony Środowiska S.A., a Aurelia Wołoszyn laureatką wyróżnienia na XV Ogólnopolskim Konkursie „Człowiek, Świat, Przyroda” w Koszalinie. Na konkurs nadesłano 2397 prac. Na wystawę pokonkursową dostały się prace: Anny Badnarz, Aurelii Wołoszyn, Katarzyny Frankowskiej, Karoliny Przyboś. Anna Bednarz i Aurelia Wołoszyn oprócz nagród mają zapewniony udział w Ogólnopolskich Młodzieżowych Spotkaniach z Fotografią, które odbędą się 10-12 czerwca 2016 w Darłówku.

  


 

"Złoty Gryf" dla Zespołu Tańca Ludowego "Tradycja"

  

W miniony weekend Zespół Tańca Ludowego "Tradycja" uczestniczył w VIII Podkarpackim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych Złoty Gryf. 

W kategorii 7-12 lat wystąpiło 7 zespołów, a Zespół Tańca Ludowego "Tradycja" otrzymał jedną z najwyższych nagród - "Złotego Gryfa". Grand Prix otrzymał Zespół Piesni i Tańca "Krakus" z Krakowa.

 Sukcesy Zespołu "Impet" na VII Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych w Jedliczu

 

W dniu 2 kwietnia 2016 roku Zespół Taneczny Form Nowoczesnych uczestniczył w VII Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych w Jedliczu.  W Przeglądzie brało udział 39 zespołów, ponad 600 tancerzy,  startujących w trzech kategoriach wiekowych. Zespół TFN „Impet” zdobył III miejsce w kat. powyżej 15 lat, oraz wyróżnienie w kat. 12-15 lat. Dziewczęta zaprezentowały choreografie: „Twarze”, „Hanki” i „Motyl”. Choreograf i opiekun artystyczny Zespołu: Bernadetta Wojtuń-Sikora.

 


 

Sukcesy młodych fotografów z pracowni Pani Dominik Mróz-Toton

  

Dobre wieści z Płocka! Aurelia Wołoszyn dostała I nagrodę, a Kinga Zięba III w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Jej portret, Jego portret, Ich portret". Dziewczęta są uczestniczkami zajęć w pracowni fotograficznej Pani Dominiki Mróz-Toton.

 Oliwka i Franek laureatami w konkursie plastycznym

 

W XII edycji konkursu plastycznego „ANIOŁY, ANIOŁKI, ANIOŁECZKI…” organizowanego przez Wojewódzka i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie, wzięło udział ponad 280 uczniów z 26 przedszkoli i szkół naszego miasta.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczestnicy zajęć plastycznych prowadzonych przez Panią Elżbietę Ficek:

W kategroii: prace płaskiewyróżnienie otrzymał Franciszek Życzyński, natomiast w kategorii: prace przestrzenne, nagrodę zdobyła Oliwia Cioch.


 

Teatr M.D.K. z III nagroda na Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu

  

Jury Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form- Biesiada Teatralna w Horyńcu, w składzie: Leszek Mądzik – przewodniczący, Aneta Adamska, Łukasz Drewniak, Kamil Maćkowiak po obejrzeniu w dniach 18 – 20 luty 2016 roku 16 spektakli konkursowych postanowiło przyznać: w kategorii zespołów teatralnych małych form:

 

Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2500 zł ufundowaną przez Wójta Gminy Horyniec – Zdrój Teatrowi MDK czyli Dzielne Młode Kuropatwy z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie za spektakl ,,Bal w operze” w reżyserii Moniki Adamiec

 


  

Kamila Mokrzycka laureatką Festiwalu "PIOSENKA W MELONIKU" 

16 lutego 2016r. odbył się VI Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej "PIOSENKA W MELONIKU", zorganizowany przez Rzeszowski Dom Kultury w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Sceniczne prezentacje finalistów oceniło trzyosobowe Jury w składzie: MAGDA STECZKOWSKA, ROBERT ROZMUS I MONIKA SZELA. 

 

Wysoki poziom występów uczestników festiwalu uniemożliwił jury wyłonienie laureata nagrody Grand Prix. Nagroda finansowa w wysokości 2000 zł ufundowana przez Joannę Strzępek - Menadżera Allianz Polska S.A. oddział w Rzeszowie, została rozdzielona pośród trzech laureatów I miejsc z każdej z trzech kategorii wiekowych festiwalu. 

 

W kategorii powyżej 19 lat I miejsce zdobyła Kamila Mokrzycka- uczestniczka zajęć MDK z parcowni wokalnej Pani Iwony Josse-jakubiec

 


 

Czołowe miejsca dla Zespołu "Kornele" w Krośnie

  

Na odbywających się 4 grudnia 2015r. Mikołajkowych Spotkaniach Tanecznych w Krośnie, Zespoół "Kornele" zdobył I i II miejsce oraz Nagrodę Specjalną Młodzieżowego Jury.

 


 

Wyróżnienie dla Zespołu "IMPET" w Krośnie

 

W dniu 04.12.2015 Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „Impet” uczestniczył w „23 Mikołajkowych Spotkaniach Tanecznych” w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w  Krośnie. Grupa I zdobyła wyróżnienie w kategorii powyżej 15 lat, prezentując choreografię „Hanki”.

 


 

Medal i wysokie noty Zespołów "Kornele" i "T-8" na Mistrzostwach Świata Show Dance!

  

W dniach 23-28.11.2015r. w niemieckiej Riesie odbyły się Mistrzostwa Świata IDO Show Dance. W Mistrzostwach wzięło udział kilka tysięcy tancerzy z całego świata- m.in. z Kanady, Rosji, Autralii, RPA, Gibraltaru, Kazachstanu, Japonii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Słowenii, Czech, Słowacji, Niemiec, Danii, Norwegii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Białorusi i Polski. Nasz Młodzieżowy Dom Kultury reprezentowały dwa zespoły- "Kornele" i "T-8".

 

Największy sukces osiagnęła formacja seniorów 16+ "Kornele", która zdobyła II w-ce Mistrzostwo Świata i brązowy medal!

Na miejscu niżej uplsowali się seniorzy z Zespołu "T-8", zdobywając 4 miejsce!

Kolejne wysokie 4 miejsce zajęła formacja dziecięca  Zespołu "Kornele" zajmując 4 miejsce!

 

Pozostałe grupy,małe grupy, solistki i duety zajęły kolejno:

Mini formacje dzieci- 11 miejsce Zespół "Kornele"

Formacje dzieic- 12 miejsce Zespół "T-8"

Solistki juniorów- 18 miejsce dla Patrycji Cygan ( "Kornele")

Duet juniorski- 24 miejsce Patrycja Cygan i Anna Kuszarecka ("Kornele")

Mini formacja juniorów- 19 miejsce Zespół "Kornele"

Formacje juniorów- 10 miejsce Zespół "T-8", 11 miejsce Zespół "Kornele"

Duet seniorek- 18 miejsce Aleksandra i Natalia Brągiel ("Kornele")

 Mini formacja seniorzy- 18 miejsce Zespół "Kornele"

 


 

Wokalistki z MDK wśród laureatów I Podkarpackiego Konkursu "Piosenka o Rzeszowie"

  

30 listopada 2015r. w Teatrze Maska odbył się I Podkarpacki Konkurs "Piosenka o rzeszowie", organizowany przez rzeszowski Dom Kultury i Towarzystwo przyjaciół Rzeszowa.

 

Uczestnicy „Piosenki o Rzeszowie” rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-19 lat, 20 i więcej lat. 

Konkursowe zmagania oceniło w dniu 30 listopada 2015 r. w godz. od 12:00 do 17:00 trzyosobowe Jury w składzie: Jerzy Dynia (rzeszowski muzyk i dziennikarz), Jacek Ścibor (tenor, doktor sztuki wokalnej) oraz Bożena Stasiowska-Chrobak (dyrygent) i przyznało:

 

2) Nagrodę DYREKTORA RZESZOWSKIEGO DOMU KULTURY spośród 22 uczestników zgłoszonych do Konkursu:
 

WYKONAWCA TYTUŁ UTWORU INSTYTUCJA DELEGUJĄCA INSTRUKTOR PROWADZĄCY
Kamila Mokrzycka „Rzeszowskie Tango" Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie Iwona Josse-Jakubiec

  

3) W Konkursie wzięło udział 9 uczestników w kategorii 13-15 lat. 
Wyniki kategorii 13-15 lat:

 

MIEJSCE WYKONAWCA TYTUŁ UTWORU INSTYTUCJA DELEGUJĄCA INSTRUKTOR PROWADZĄCY
I Kornelia Kulczycka „Ballada historyczna" Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie Dominika Kindrat
WYRÓŻNIENIE Nikola Szeliga „Rzeszowski walczyk" Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie Iwona Josse-Jakubiec

 


4) W Konkursie wzięło udział 9 uczestników w kategorii 16-19 lat. 
Wyniki kategorii 16-19 lat:

 

MIEJSCE WYKONAWCA TYTUŁ UTWORU INSTYTUCJA DELEGUJĄCA INSTRUKTOR PROWADZĄCY
I Magdalena Bukała „Przyszła wiosna nad Wisłok" Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie Dominika Kindrat
III Diana Szeliga „Trąbka w Bohemie" Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie Iwona Josse-Jakubiec
WYRÓŻNIENIE Dominika Czekaj Trąbka w Bohemie" Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie Dominika Kindrat
WYRÓŻNIENIE Kamila Mokrzycka „Rzeszowskie tango" Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie Iwona Josse-Jakubiec

 


 

Zespół "Uśmiech" wrócił z medalami z Góry Kalwarii

  

W dniach 28-29 listopad 2015 r. odbył sie Ogólnopolski Turniej Taneczny pn. "Taneczne Pejzaże" w Górze Kalwarii. Wzięło w nim udział ok 1100 uczestników z różnych rejonów Polski (Warszawa, Kielce, Białystok, Radom, Kłodawa, Zgierz, Nadarzyn, Tarnowskie Góry). Tancerze mogli rywalizować w 5 kategoriach tanecznych. W sobotę królował styl modern i jazz, a w niedzielę hip-hop i disco dance. Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie reprezentował Dziecięcy Zespół Artystyczny UŚMIECH zdobywając nastepujące nagrody:

 

- 2 x złoto (formacja jazz  w kat.12-15 lat, solo disco Marianna Markiewicz w kat. do 8 lat)

- 2 x srebro (mf jazz w kat. 9-11 lat, mf disco w kat. 9-11 lat)

- 2 x brąz (mf jazz w kat. 12-15 lat, duet disco Kinga Samołyk i Adrianna Kraska w kat. 12-15 lat)

 


 

Sukcesy zespołów z MDK na "Pasikoniku" w Mielcu- 26-27.11.2015r.

  

W dniach 26-27.11.2015r. w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbywał się XIV Przegląd Zespołów Tanecznych "Pasikonik" 2015.

Przeglad trwał dwa dni i był podzielony na dwie kategorie: zespołów tańca ludowego i innych form tanecznych.

W kategorii wiekowej I, zespołów tańca ludowego, po obejrzeniu 14 prezentacji jury postanowiło przyznać:

II miejsce oraz nagrodę Młodzieżowego Jury dla Najlepszego Zespołu Przeglądu otrzymałZespół Tańca Ludowego "Tradycja"

 

wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Zespół Tańca Ludowego "Rzeszowianka"

 

 

W kategorii wiekowej III, form różnych, po obejrzeniu 12 prezentacji jury postanowiło przyznać:

 

- wyróżnienie dla Zespołu Tanecznego Form Nowoczesnych "IMPET"

  


 

Nagroda Specjalna dla Oliwii Homy z pracowni plastycznej Elżbiety Ficek

  

„Rejs na wyspy nieznane” - to hasło 10 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słońce, woda i przygoda”. 
Na zajęciach plastycznych prowadzonych przez panią Elę Ficek młodzi twórcy wyruszyli w taki rejs. Powstały piękne prace i nic dziwnego, że udało się stanąć na podium dla zwycięzców!

 


Oliwka Homa została uhonorowana Nagrodą Specjalną przyznaną przez sponsorów. 21 listopada podczas marynistycznej imprezy, która miała miejsce w II Liceum Ogólnokształcącym, Oliwka odebrała nagrodę i dyplom.

 


 

Kolejny sukces wokalistów z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie

  

Z radością informujemy, że w dniach 19-20 listopada podczas XII Podkarpackiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Na Skrzydłach Muzyki" trzecie miejsca wyśpiewały:

  

*Karolina Połowniak (2 kategoria wiekowa)

 

*Kornelia Kulczycka (3 kategoria wiekowa)

 

  
Ponadto wyróżnienia otrzymały:

 

*Sylwia Myrda

 

*Julia Mazur

  

Młodzi wokaliści aktualnie szkolą warsztat pod okiem Dominiki Kindrat w Pracowni Wokalnej Anny Olszewskiej.

 


 

Sukces wokalistów z MDK

  

Miło nam poinformować, że w dniach 7-8 listopada 2015 roku w Krakowie, podczas XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka", Nagrodę za Najciekawszą Interpretację, Aranżację i Wizerunek otrzymałaWeronika Połowniak, natomiast Nagrodę Specjalną Jana Wojdaka za Talent i Indywidualność, dającą możliwość nagrania utworu na kolejnej płycie z piosenkami festiwalowymi Jana Wojdaka, otrzymała Muzykująca Rodzina Połowniaków.

 


 

Wyróżnienie dla wokalistki z MDK- Kornelii Kulczyckiej

  

W dniu 4 listopada 2015r. podczas IV Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej organizowanego przez MGDK w Głogowie Małopolskim Kornelia Kulczycka -  uczestniczka zajęć w Pracowni Wokalnej Anny Olszewskiej przygotowana przez Dominikę Kindrat otrzymała wyróżnienie w III kategorii wiekowej.

  


 

Wyróżnienie w podkarpackim konkursie plastycznym dla Igora Magierskiego

  

W V Podkarpackim Konkursie Plastycznym "Pod Kolorowym Parasolem Jesieni" organizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury filia Zwięczyca wzięło udział ponad 1321 młodych artystów.

 

W kategorii dzieci z klas I-III wyróżnienie zdobył Igor Magierski z pracowni plastycznej Pani Elżbiety Ficek.Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 24 października.

 


 

Sukces wokalistki MDK

 

W dniu 18 października 2015 roku podczas V Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk "O Złotą Różę Małego Księcia" odbywającego się w Tyczynie Magdalena Bukała z pracowni wokalnej pani Anny Olszewskiej zdobyła II miejsce w kategorii II (16+). Laureatkę przygotowała Dominika Kindrat.


 

Medale Korneli i T-8 na Mistrzostwach Europy Show Dance na Gibraltarze!

 

Wielki sukces Zespołów działajacych w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie podczas Mistrzostw Europy Show Dance, które odbywały się w dniach 1-4.10.2015r. na Gibraltarze.

W kategorii formacji seniorów 16+ zespoły wywalczyły:

tytuł MISTRZA EUROPY, I miejsce , ZŁOTY MEDAL zdobyła formacja 16+ "KORNELE"

tytuł V-CE MISTRZA EUROPYII miejsce, SREBRNY MEDAL zdobyła formacja 16+ "T-8"

 

W kategorii formacji juniorów 12-15 lat

tytuł V-CE MISTRZA EUROPYII miejsce, SREBRNY MEDAL zdobyła formacja juniorska "KORNELE"

IV miejsce zdobyła formacja juniorska "T-8" 


W kategorii duetów seniorskich kobiet VI miejsce zdobyły Ola i Natalia Brągiel z Zespołu "Kornele"

W finale mini formacji juniorów "Pracowite mrówki" Korneli uplasowały się na V miejsc


 

I i II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki dla wokalistek z MDK

  

W dniach 10-11 września 2015 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu ZLATÝ GAŠTAN 2015 we Vravovie nad Topl'ou wokalistki uczęszczające na zajęcia wokalne: Magdalena Bukała oraz Zuzanna Hudzicka wyśpiewały kolejno pierwsze i drugie miejsce. Laureatki przygotowała Dominika Kindrat z pracowni wokalnej Anny Olszewskiej.