2014/2015

  

SUKCESY W ROKU SZKOLNYM

2014/2015

 

 

  • Mistrzostwa Świata Show Dance Praga (Czechy)- 2-6.09.2014r.

- brązowy medal, II V-ce Mistrzostwo Świata IDO, formacje 12-15 lat- Zespół "T-8" za choreografię "czarne złoto"

- srebrny medal, V-ce Mistrzostwo Świata IDO, formacja pow. 16 lat- Zespół "T-8" za choreografię "Nieznana legenda"


 

  • Miedzynarodowy Festiwal Piosenki "Złoty Kasztan" Vranov nad Topl'ou (Słowacja)- 11-12.09.2014r.

     - II miejsce Magdalena Bukała, pracownia wokalna P. Anny Olszewskiej
     - III
    miejsce Karolina Sołtys, pracownia wokalna P. Anny Olszewskiej

 



  •  Wojewódzki Konkurs Plastyczny "EKO Zakręceni"- 24.10.2014r.

 - I miejsce- Karolina Dopart- pracownia plastyczna P. Jadwigi Hajduk

- wyróżnienie- Julia Markowicz- pracownia plastyczna P. Jadwigi Hajduk

 


 

  • Konkurs Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej "Laudate Deo", 25.10.2014r. Rzeszów

W kategorii piosenka w języku obcym I miejsce zdobyła Julia Mazur

W kategorii piosenka polska II miejsce zdobyła Kornelia Kulczycka




  • II Ogólnopolskie Spotkania Taneczne "Pląsy Dramy" w Pyskowicach- 25.10.2014r.

- Grand Prix w kat. wiekowej 7-11 lat, Zespół "T-8 Mini", za choreografię "Żarcik Świnki Heli"

- Grand Prix w kat. wiekowej 12-15 lat. Zespół " T-8 Juniorzy", za choreografię "Czarne Złoto"

 


 

  • XI Podkarpacki Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży "Na skrzydłach muzyki", 13-14.11.2014r  Rzeszów

 

uczestnicy zajęć wokalnych Pani Anny Olszewskiej zajęli :

II miejsce w kat. szkoły ponadgimnazjalne zdobyła Magdalena Bukała

I wyróżnienie w kat. szkoły ponadgimnazjalne zdobyła Zuzanna Hudzicka

I wyróżnienie w kat. wiekowej 10-12 lat zdobył Jakub Połowniak

 


  • GRAND PRIX POLSKI DANCE - Września 2014. 


REPREZENTACJA DZIECI DZA UŚMIECH : 

I i II miejsce mini-formacje show dance,

II miejsce mini-formacja inne formy tańca nowoczesnego,

I miejsce formacja do lat 8,

II  miejsce formacja show dance,

II miejsce formacja inne formy tańca

REPREZENTACJA DZIECIĘCO-JUNIORSKA DZA UŚMIECH:

I miejsce mini-formacja show dance,

II miejsce mini-formacja inne formy tańca nowoczesnego,

II miejsce formacja show dance,

III miejsce formacja inne formy tańca nowoczesnego,

I i II miejsce duety disco dance

REPREZENTACJA JUNIORKI DZA UŚMIECH :

II miejsce mini-formacja show dance,

III miejsce mini-formacja inne formy tańca nowoczesnego,

I miejsce formacja show dance,

I miejsce duet disco dance

 


  • Mistrzostwa Europy Show Dance , 25-29.11.2014r. w Riesa

II miejsce i tytuł V-ce Mistrza Europy Show Dance:

- mini formacja do lat 11- T-8 choreografię "Konkurs orzecha"

- formacji pow. 16 lat- T-8 za choreografię "Nieznana legenda"

 

IV miejsce  - T-8 formacja juniorów 12-15 lat- choreografia "Czarne złoto"

VI miejscu  - Kornele, formacja juniorów 12-15 lat za choreografię "Cube"

VII miejsce – T-8  formacja dzieci do 11 lat- choreografia "Żarcik Świnki Heli"

VIII miejsce-  Kornele,  formacja powyżej 16 lat  choreografia "Brama do nieba"

 


 

  • VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Słońce, woda i przygoda".

Nagroda -  Karolina Kloc, uczestniczka zajęć plastycznych MDK u Pani Eli Ficek, 

 


  • XIII Przegląd Zespołów Tanecznych „Pasikonik” , 28.11.2014 Mielec


Wyróżnienie – zespół IMPET gr. II

II miejsce- Zespół Tańca Ludowego "Tradycja"

III miejsce- Zespół Tańca Ludowego "Rzeszowianka"

 


  • VIII Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego, 22.11.2014r. Mielec

Wyróżnienie – zespół IMPET gr. I 

 


  • XXII Mikołajkowe Spotkania Taneczne w Krośnie

I miejsce – Kornele gr. C za choreografię „ Zdobywcy”

I miejsce – Kornele gr. B za choreografię „ Dłonie"

 


  • Konkurs fotograficzny "Książka w obiektywie czytelnika

Wyróżnienie : Weronika Lorenowicz, Wiktoria Migała i Izabela Gaweł- uczestniczki zajęć fotograficznych MDK Rzeszów, pracowni Pani Dominiki Mróz-Toton.

 


  • Konkurs kolęd i pastorałek ,, Na nutę kantyczek, 18.12 Jasło

I miejsce - Zespół Tańca Ludowego "Rzeszowianka"

 


  • Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Zdjęcie z Tostera"

I nagroda -Wiktoria Migała uczestniczka zajęć fotograficznych Pani Dominiki Mróz-Toton,

Do pokazu prac konkursowych zostały zakwalifikowane prace: Weroniki Lorenowicz, Jana Skiby, Bartosza Rułki, Aurelii Wołoszyn.

 


  • Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego „World Dance 2015 ”,   20-21 marca 2015 r. Sosnowiec.

- 2 złote – DZA Uśmiech

- 1 srebrny - DZA Uśmiech

- 1 brązowy - DZA Uśmiech

 


 

  • VII Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "Złoty Gryf", 21-22.03.2015r Dębica  

Srebrny Gryf – zespół T-8
Srebrny Gryf - Zespół Tańca Ludowego „Tradycja”

 


  • XIV Ogólnopolski Konkurs Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda” Koszalin 2015 

w kategorii I (do 15 lat) nagrody zdobyły:

Nagrodę I – Aleksandra Świder za zestaw „Skrzypce”; uczestniczka zajęć fotrograficznych Pani Dominiki Mróz-Toton

Nagrodę III – Karolina Przyboś za zestaw „Przemiany”, uczestniczka zajęć fotrograficznych Pani Dominiki Mróz-Toton

Wyróżnienie Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Warszawa i Brązowy medal -   Aleksandra Świder za zestaw zdjęć pt. "Skrzypce"

do udziału w wystawie zakwalifikowano prace :

Przyboś Karolina, Rzeszów, Bez tytułu, „Miraże” – zestaw 4 zdjęcia, „Przemiany” – zestaw 3 zdjęcia

Sowa Kornelia, Rzeszów „Martwa natura”

Świder Aleksandra, Rzeszów „Skrzypce” – zestaw 3 zdjęcia

Wantrych Gabriela, Rzeszów „Do wewnątrz”, „Twarze”

Frankowska Katarzyna, Rzeszów „Muzyczna martwa natura”

 


  • Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization Jazz Dance, Show Dance w Szczecinie 10-12 kwietnia 2015r

W kategorii Show Dance formacje do 11 lat:

- srebrny medal -  "Kornele" za choreografię "Na liściu"

- brązowy medal "T-8" za choreografię "Przed konkursem"

W kategorii Show Dance mini formacje do 11 lat:

brązowy medal -  "Kornele" za choreografię "Kocie psoty"

W kategorii Show Dance formacje 12-15 lat:

- obroniony tytuł Mistrza Polski i złoty medal -  "T-8" za choreografię "Chleba naszego..." 

W kategorii Show Dance formacje do 16 lat:

- srebrny medal - "Kornele" za choreografię "Pełnia" 

brązowy medal - "T-8" za choreografię "Szepty"

W kategorii 31+

- srebrny medal w kategorii jazz dance zobyła mini formacja zespołu "Kornele"

- brązowy medal w kategorii show dance zobyła formacja zespołu "T-8"




  • IX Wojewódzki Przegląd Form Tanecznych "Pierwsze kroki"- Głogów Małopolski 18-19.04.2015 .

W kategorii wiekowej 10-15 lat:

I miejsce – Kornele Mini

III MIEJSCE - Zespół Tanecznych Form Nowoczesnych „Impet”

 W kategorii wiekowej 6-9 lat:

-III MIEJSCE – ZTL „Tradycja”

W kategorii wiekowej 10-15 lat:

-II MIEJSCE – ZTL „Rzeszowianka” 

 


  • Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna” 18.04.2015.

III miejsce - rep. Dzieci, kat. do 11 lat, Dziecięcy Zespół Artystyczny "Uśmiech"



  • X Ogólnopolski Turniej Tańca Suchedniów 18.04.2015

 

w kategorii do lat 11- I miejsce - gr. A, Dziecięcy Zespół Artystyczny "Uśmiech"

w kategorii do lat 15 - I miejsce - Dziecięcy Zespół Artystyczny "Uśmiech"

w kategorii inne formy tańca:

- I miejsce - rep. dz/j Dziecięcy Zespół Artystyczny "Uśmiech"

- II miejsce - gr. A Dziecięcy Zespół Artystyczny "Uśmiech"

 


 

  • XVII Ogólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2015.

III nagroda - Jan Skiba za zestaw zdjęć „Inwazja”

Wyróżnienie -  Gabriela Wantrych za zdjęcie "Myśli"

Kwalifikacja wystawowa: Szymona Nowaka, Jana Skiby, Gabrieli Wantrych, Aurelii Wołoszyn, Pauliny Pietrucha, Karoliny Przyboś, Gabrieli Sarzyńskiej, Tomasza Malickiego 

 


 

  • II Ogólnopolski Konkurs "Jej portret jego portret"

 

II nagroda dla Pauliny Michałowskiej, uczestniczka zajęć fotograficznych Pani Dominiki Mróz-Toton

III nagroda dla Weroniki Lorenowicz, uczestniczka zajęć fotograficznych Pani Dominiki Mróz-Toton

 

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych

II nagroda dla Pauliny Pietrucha, uczestniczka zajęć fotograficznych Pani Dominiki Mróz-Toton

 


 

  • Ogólnopolski Festiwal Tańca „Taneczne Inspiracje” – Biłgoraj 17.04.2015

NAGRODĘ SPECJALNĄ- w kategorii najmłodszej układem pt.: „Na liściu”, Zespół Kornele

I miejsce w kategorii do lat 13 układem pt:” Pracowite robotnice”, Zespół Kornele

I miejsce w kategorii powyżej 14 lat z choreografią pt.: „ W hotelu”, Zespół Kornele

 


 

  • III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Ptaki Cudaki"

 

I miejsce - Klaudia Szwagiel w kategorii: gimnazja, uczestniczka zajęć plastycznych Pana Mirosława Rusinka w MDK "Nowy Świat.

 


 

  • 29 Międzywojewódzki  Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego "Taneczny Krąg", 26.04.2015 


III miejsce -  Zespół Tańca Ludowego „TRADYCJA”  w kategorii 7 - 12 lat 

 


 

  • XXI Ogólnopolska Konfrontacja Zespołów Tanecznych w Małogoszczy.

Grand Prix – Zespół Kornele

Złoty Laur - Zespół Kornele

2x Srebrny Laur - Zespół Kornele

 


  • Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny na FOTOMONTAŻ, 06.05.2015

Grand Prix – Faustyna Przywara
III nagroda - Patrycja Czop 

Wyróżnienia: Weronika Kilar, Aurelia Wołoszyn, Anna Bednarz 

 


  • III Wojewódzki  Konkurs Twórczości Plastycznej oraz Grafiki Komputerowej dla Dzieci i Młodzieży  „Jan Paweł II - w sercu i pamięci”.

Nagroda – Zosia Biskup, kategoria plastyczna

Nagroda – Joanna Niedziałek, kategoria grafiki komputerowej 

Nagroda – Oliwia Szacuń, kategoria grafiki komputerowej   

 


 

  • Puchar Polski w Tańcu Nowoczesnym Trendy Dance Cup – Pawłowice 23.05.2015

 

Grand Prix Pucharu Polski -  Zespół Kornele 

I miejsce w kategorii mini formacji dzieci- inne formy, Zespół Kornele 

I miejsce w kategorii formacji juniorów- inne formy, Zespół Kornele 

I miejsce w kategorii mini formacji 15+- modern, Zespół Kornele 

I miejsce w kategorii formacji 15+ - inne formy, Zespół Kornele 

III miejsce- duet Anna Kuszarecka, Patrycja Cygan w kategorii 12-15 lat, Zespół Kornele 

III miejsce- solo Patrycja Cygan w kategorii 12-15 lat, Zespół Kornele 

III miejsce- duet Aleksandra Brągiel, Natalia Brągiel w kategorii 15 +, Zespół Kornele 

 

2x I miejsce - Dziecięcy Zespół Artystyczny "Uśmiech" 

2x II miejsce - Dziecięcy Zespół Artystyczny "Uśmiech" 

4x III miejsce - Dziecięcy Zespół Artystyczny "Uśmiech"  

 


 

  •  I Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych "Kalejdoskop"

II nagrodę -  Teatr M.D.K. (Młode Dzielne Kuropatwy) za spektakl "Bal w operze",

II nagrodę za reżyserię - Pani Monika Adamiec



  • II Konfrontacja Zespołów Małych Form Teatralnych "Antarkt 2015"
    w Przemyślu.

 

II nagroda - Teatr "Banalia"  za spektakl "Szkoła.Nie tylko dla orłów." (kategoria gimnazjaliści).

I nagroda - Teatr MDK, czyli Młode Dzielne Kuropatwy  kategoria teatry ponadgimnazjalne.

 


  • 36 Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie – 10-14.06.2015r.

 

Wyróżnienie - Zespołu "T-8 Mini" w kategorii inscenizacja taneczna do 11 lat.




  • Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich w  Nowogrodzie- 14.06.2015r. 

 

II nagroda w kategorii zespołów pieśni i tańca/grup dziecięco-młodzieżowych, Zespół Tańca Ludowego „ Tradycja”

III nagroda dla Grupy Wokalnej ZTL "Tradycja" w kategorii zespołów śpiewaczych

Wyróżnienie dla Aleksandry Paściak- w kategorii solistek, Zespół Tańca Ludowego „Tradycja”




  • Międzynarodowy Konkurs Piosenki "Kasztanek 2015"- Vranov nad Topl'ou (Słowacja) 11-12.06.2015r. 

Nagroda Specjalna Jury, Maksymilian Stalec, pracownia wokalna Pani Iwony Josse-Jakubiec.




  • VI Festiwal Tańca „Powiew” w Tarnobrzegu -20.06. 2015 r. 

III nagroda- Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „Impet” za choreografię Hanki”,  w kategorii wiekowej 12-15 lat.