2013/2014

Największe osiągnięcia uczestników zajęć
Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie

Wrzesień 2013 – czerwiec 2014

 

Uczestnicy zajęć MDK Rzeszów w bieżącym roku szkolnym 2013/2014 wzięli udział
w kilkudziesięciu imprezach o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym.

Możemy poświęcić się licznymi osiągnięciami, pucharami, medalami oraz dyplomami.

Do najważniejszych naszych osiągnięć można zaliczyć:

 

 

Kategoria TANIEC

Kornele

 

  1. 1.            Mistrzostwa Świata Jazz Dance (Mikołajki, grudzień 2013)
    - Tytuł Wicemistrza Świata
  2. 2.            Andrzejkowe Spotkania taneczne

(Jasło, listopad 2013r.)

- 1 złoty medale

  1. 3.            Krajowe Mistrzostwa IDO Jazz Dance, Show Dance, Mini production, Production 2014 (Kielce, kwiecień 2014)
    - 2 złote medale
    - 1 srebrny medal
    - 2 brązowe medale
  2. 4.            VIII Wojewódzki Przegląd Form Tanecznych "Pierwsze Kroki".

(Głogów Małopolski, maj 2914)

- 1 srebrny medal

  1. 5.            Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych "KACZUCHA 2014".

(Krosno, maj 2014r.)

- 1 złoty medal

  1. 6.            XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Tanecznych
    (Skarżysko-Kamienna, czerwiec 2014)
    - 2 złote medale
  2. 7.            Mistrzostw Polski Modern Dance (Siedlce, czerwiec 2014)

- 1 brązowy medal

 

Dziecięcy Zespół Artystyczny UŚMIECH

  1. 1.  XXXV Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego
    (Białystok, październik 2013)
    - 8 złotych medali, 7 srebrnych medali
  2. 2.  Andrzejkowe Spotkania taneczne
    (Jasło, listopad 2013r.)
    - 1 złoty medale
    - 1 srebrny medal
  3. 3.  Grand Prix Polski Dance
    (Września k/Poznania
    , grudzień 2013)
    - 8 złotych medali, 3 srebrne medale
  4. 4.  Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego
    (Łeba, styczeń 2014)
    6 złotych medali, 4 srebrne medale i 1 brązowy
  5. 5.  I Ogólnopolski Memoriał Taneczny im. Andrzeja Antoszczaka
    (Tomaszów Lubelski, marzec 2014)
    - 2 złote medale
  6. 6.  I Przegląd Twórczości Dziecięcej "Moja mała choreografia"
    (Rzeszów, marzec 2014)
    - złoty medal
  7. 7.  Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych
    (Suchedniów, kwiecień 2014)
    - 2 złote medale, 1 srebrny medal, 1 brązowy medal
    -  tytuł Najsympatyczniejszej Formacji Festiwalu
  8. 8.  XXVI Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych „Kaczucha”
    (Krosno, maj 2014)
    - złoty medal
  9. 9.  Ogólnopolski Festiwal Tańca i Młodzieży „Złote baletki”
    (Opoczno, maj 2014)
    - 1 złoty medal, 2 srebrne medale, 1 brązowy medal
  10. 10.         Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych "KACZUCHA 2014".

(Krosno, maj 2014r.)

- 1 złoty medal

  1. 11.         Międzynarodowy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Hronovskie Jablicko”  (Czechy, czerwiec 2014)
    - 2 złote medale
  2. 12.         Międzynarodowy Festiwal Dzieci i Młodzieży „Słońce, radość, piękno” (Nessebra, Bułgaria 2014)

- 1 złoty medal

 

CCXV

T-8

  1. 1.  I Ogólnopolski Memoriał Taneczny im. Andrzeja Antoszczaka
    (Tomaszów Lubelski, marzec 2014)
    - 1 złoty medal
    - Puchar Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego
  2. 2.  Mistrzostwa Europy Show Dance
    (Sankt Petersburg, październik 2013)
    - 2 brązowe medale
    - 2 srebrne medale
  3. 3.  Krajowe Mistrzostwa IDO Jazz Dance, Show Dance, Mini production, Production 2014
    (Kielce, kwiecień 2014)
    - 3 złote medale
    - 1 srebrny medal
    - 1 brązowy medal
  4. 4.  Puchar Świata Show Dance
    (Rzym, maj 2014)
    - 1 złoty medal i Puchar Świata
  5. 5.  35 Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca

(Konin, czerwiec 2014r.)

- wyróżnienie

 

 

 

 

ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO

RZESZOWIANKA

 

 

  1. 1.  XII Przegląd Zespołów Tanecznych „PASIKONIK”
    (Mielec, listopad 2013)
    - srebrny medal

 

  1. 2.  XIX Konkurs kolęd i pastorałek "Na nutę kantyczek"
    (Jasło, styczeń 2014)
    - Julia Jakóbiec – brązowy medal

 

  1. 3.  Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych
    (Rzeszów, marzec 2014)
    - Nikola Szeliga - wyróżnienie

 

  1. 4.  II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej i Patriotycznej
    (Łańcut, kwiecień 2014)
    - Nikola Szeliga – wyróżnienie

 

  1. 5.  VII Międzynarodowy Konkurs "Piosenka Naszych Ojczyzn w Unii Europejskiej"
    (Wiśniowa, maj 2014)
    - I miejsce
    - Julia Jakóbiec - wyróżnienie



 

ZESPÓŁ TANECZNY FORM NOWOCZESNYCH IMPET

 

  1. 1.  XII Przegląd Zespołów Tanecznych „PASIKONIK”
    (Mielec, listopad 2013)
    - srebrny medal
  2. 2.  I  Ogólnopolskie Spotkania Taneczne "Pląsy, dramy"
    (Pyskowice, październik 2013)
    - 2 wyróżnienia
  3. 3.  I Przegląd Twórczości Dziecięcej "Moja mała choreografia"
    (Rzeszów, marzec 2014)
    - srebrny medal

 

 

ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO

TRADYCJA

 

  1. 1.  V Wojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec 2014”

(Łańcut, marzec 2014)

- brązowy medal

  1. 2.  XXVIII Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego "TANECZNY KRĄG".

(Przeworsk, maj 2014)

- srebrny medal

 

 

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA

RUDKI

 

 

  1. 1.  VIII Wojewódzki Przegląd Form Tanecznych "Pierwsze Kroki".

(Krosno, maj 2914)

- 1 srebrny medal

 

 

Kategoria MUZYKA

 

1.  Międzynarodowy Festiwal Piosenki Popularnej "Złoty Kasztan"

(Vranov nad Topl’ou, wrzesień 2013r.)

- Aleksandra Pękala – III miejsce

 

2.  Międzynarodowy Festiwal Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych
(Kielce, listopad 2013)
- Weronika Połowniak – III miejsce
- Aleksandra Pękala – wyróżnienie

 

3.  XIV Międzypowiatowy Konkursu Kultury Muzycznej

(Sokołow Małopolski, grudzień 2013r.)

- Aleksandra Pękala – III miejsce

4.  IV Podkarpacki Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku

(Rzeszów, luty 2014)

- Karolina Sołtys – III miejsce

 

5.  I Festiwal Piosenki Angielskiej "Just sing it".

(Przemyśl, marzec 2014r.)

- Aleksandra Pękala – III miejsce

 

6.  Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych
(Łańcut, marzec 2014r.)

- Nikola Szeliga – 2 wyróżnienia

 

7.  Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Love me tender”

(Jasło, marzec 2014r.)

- Aleksandra Pękala – II miejsce

 

8.  Międzynarodowy Konkurs Piosenki "Gaštanček 2014"
(Vranov nad Topl’ou, maj 2014)
- Wiktoria Bialic – I miejsce

 

9.  Finał 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - turniej Poezji Śpiewanej. 
(Wrocławek, czerwiec 2014)
- Monika Adamiec - Nagroda Specjalna  im. Pawła Bartłomieja Greca

 

 

Kategoria: TEATR

 

 

  1. 1.     XV Konfrontacjach Zespołów Teatralnych Małych Form ANTRAKT

(Przemyśl, grudzień 2013r.)

-Młode Dzielne Kuropatwy – I nagroda

 

  1. 2.     XXXV Biesiada Teatralna – Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form
    (Horyniec, styczeń 2014)
    -Młode Dzielne Kuropatwy – Brązowy Róg Myśliwski Króla Jana

  2. 3.     VIII Ogólnopolskie Prezentacje Teatrów Poszukujących
    (Wielopole Skrzyńskie, maj/czerwiec 2014)
    -Młode Dzielne Kuropatwy - nagroda za "Zespołowe tworzenie teatru poezji poprzez znalezienie scenicznych ekwiwalentów słowa".

  3. 4.     32. Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych
    (Łódź, kwiecień 2014)
    Młode Dzielne Kuropatwy – Grand Prix

 

 

 

 

Kategoria PLASTYKA

 

  1. 1.  I Międzynarodowy Plener Malarski Rzeszów – Stropkov – Vranov nad Topl’ou
    (Rzeszów, czerwiec 2014)
    - Kinga Krzanowska – nagroda (cena)
    - Aleksandra Fluda – nagroda (cena)
    - Weronika Kuczmarz – nagroda (cena)
    - Dominika Lelek – nagroda (cena)
    - Anastazja Rzucidło – wyróżnienie
    - Mateusz Stopyra – wyróżnienie
     - Joanna Kołcz – wyróżnienie

 

  1. 2.  Światowy konkurs rysunku dziecięcego - Bansko 2013
    (Bułgaria, listopad 2013)
    - Natasza Rzucidło – wyróżnienie
    Prowadząca – Lidia Tomczak

 

  1. 3.  International Painting Contest 2013
    (Rumunia, listopad 2013)
    - Anastazja Rzucidło i Aurelia Ficek – kwalifikacja wystawowa i wydanie katalogu
    Prowadząca – Lidia Tomczak

 

  1. 4.  IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny pt. „NASI SĄSIEDZI – ZACZAROWANY OGRÓD”
    (Rzeszów, marzec 2014)
    -Weronika Kuczmarz – I miejsce
    -Izabela Ayari - wyróżnienie
    Prowadząca – Agata Kwiatkowska

  2. 5.  International Children Painting Competition
    (Hong Kong, kwiecień 2014)
    - Jagoda Jędryka (prac. plastyczna L.Tomczak),
    - Karina Orłowska (prac. plast. A. Kwiatkowskiej) -kwalifikacje do wystawy
    - Wiktoria Rawdanowicz (prac. plast. A. Kwiatkowskiej)  - wyróżnienie
     i kwalifikacja do wystawy.
  3. 6.  IV Ogólnopolski  Eko – Konkurs Plastyczny

(Łomża, maj 2014)

- Zofia szlachta – I miejsce

 

 

 

 

 

 



Kategoria: FOTOGRAFIA

 

  1. 1.            VII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Światło wieczorową porą"
    (Pabianice, marzec 2014)
    - Faustyna Przywara - I miejsce

- Bartosz Rułka  - I miejsce 

- Weronika Lorenowicz - III miejsce 

- Paulina Pietrucha - wyróżnienie

- Weronika Kilar – kwalifikacja do wystawy

 

  1. 2.            III Ogólnopolski Konkurs Na Najlepszą Animację, Grafikę Komputerową i Film Dokumentalny – Anim@kcja
    (Białystok, kwiecień 2014)
    - Oliwia Dołęga, - Justyna Bil, - Weronika Lorenowicz, - Aurelia Wołoszyn – I miejsce


  2. 3.            Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda”
    (Koszalin, kwiecień 2014)
    - Natalia Probola - I miejsce
    - Kajetan Kidacki – Wyróżnienie
  3. 4.            VII Ogólnopolskim Biennale Plastyczno-Fotograficznym Dzieci i Młodzieży "Przyroda".
    (Radom, czerwiec 2014)
    -
    Jan Skiba oraz Aurelia Wołoszyn.- wyróżnienie

 

  1. 5.            XII Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne
    (Rzeszów, maj 2014)
    - Bartosz Błąd, Anna Gasztych, Tomasz Gasztych, Kajetan Kidacki, Oliwia Lewandowska, Julia Markowicz, Paulina Michałowska, Maciej Niemiec, Paulina Pietrucha, Natalia Probola, Bartosz Rułka, Gabriela Sarzyńska, Jan Skiba, Aleksandra Świder, Aurelia Wołoszyn, Maksymilian Zieliński - wyróżnienie